CBOS: 62 proc. Polaków dobrze ocenia politykę państwa wobec rodziny

2019-04-10 10:20
publikacja
2019-04-10 10:20
YAY Foto

62 proc. Polaków dobrze ocenia obecną politykę państwa wobec rodziny, do czego przyczyniło się funkcjonowanie programu 500+ - wynika z badania CBOS.

"Ponad trzy piąte (62 proc.) Polaków ocenia obecną politykę państwa wobec rodziny co najmniej dobrze. Nieco więcej niż co czwarta (27 proc.) osoba uważa, że jest ona dostateczna, a 7 proc. badanych – że niedostateczna" - napisano w opracowaniu.

CBOS ocenia, iż można stwierdzić wyraźny wpływ programu "Rodzina 500+" na ocenę polityki państwa wobec rodziny.

"Do 2013 roku włącznie odsetek Polaków, którzy dobrze lub bardzo dobrze postrzegali działania prorodzinne państwa, nie przekraczał 16 proc. (...) Od 2017 roku widoczna jest istotna poprawa. (...) W tym roku łączny odsetek wskazań odpowiedzi +dobrze+ lub +bardzo dobrze+ jest najwyższy, odkąd monitorujemy to zagadnienie. Przypuszczalnie ma to związek z zapowiadanym rozszerzeniem programu na każde dziecko, które popiera 75 proc. Polaków" - napisano.

"Hipotezę, że to głównie program Rodzina 500 plus wpływa na ocenę polityki państwa wobec rodziny, potwierdza fakt, że opinie na temat działań prorodzinnych państwa zależą od otrzymywania świadczenia z tego programu. Najbardziej krytycznie politykę państwa wobec rodzin oceniają osoby, które mają dzieci, ale nie otrzymują świadczenia" - dodano.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (346) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 7–14 marca 2019 roku na liczącej 982 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP Biznes)

tus/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki