CBA zawiadomiło prokuraturę ws. działania na szkodę finansową Warszawy

CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Chodzi o zakup działki przez stołeczne MPO za cenę wielokrotnie przekraczającą wartość nieruchomości.

(CBA)

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski poinformował we wtorek PAP, że między 12 grudnia 2018 r., a 12 września tego roku funkcjonariusze Biura przeprowadzili kontrolę w Urzędzie miasta stołecznego Warszawy w zakresie "wybranych zagadnień rozporządzania mieniem komunalnym w ramach nadzoru właścicielskiego Miasta Stołecznego Warszawy".

W wyniku kontroli stwierdzono, że w 2012 roku spółka komunalna Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie nabyło za ponad 39 milionów złotych prawa do 50-hektarowej nieruchomości w Zielonce. "Według kontrolerów cena znacznie przekraczała faktyczną wartość nieruchomości" – wskazał Brodowski. Wyjaśnił, że MPO – według deklaracji - nabyło nieruchomość pod budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów (ZUO). "MPO doskonale zdawało sobie sprawę w chwili zakupu, że Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie pozwala na taką inwestycję" – dodał rzecznik.

Poinformował, że w związku z ustaleniami kontroli, CBA skierowało zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów, działania na szkodę interesu ekonomicznego m. st. Warszawy.

O sprawie poinformował pierwszy "Magazyn śledczy Anity Gargas" TVP. Dziennikarze magazynu ustalili, że działkę, którą z 39 mln zł kupiło MPO wcześniej nabyli inwestorzy za 7 mln zł. Wśród nich miał znajdować się bliżej nieokreślony celebryta. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wnk/ robs/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
26 2 jarekzbyszek

Zasłona dymna na nadużycia przez przez byłych i aktualnych funkcjonariuszy CBA w Polskich Portach Lotniczych. Swoi kraść mogą ale oponentów powsadzajmy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne