CBA zatrzymało pięć osób za ok. 1 mln zł łapówek za korzystne wyniki przetargów

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek pięć osób za wręczanie i przyjmowanie ok. 1 mln zł łapówek w zamian za korzystne wyniki przetargów na zamówienia publiczne w spółce zajmującej się wykonywaniem odwiertów - dowiedziała się PAP.

(CBA)

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził we wtorek PAP, że agenci z poznańskiej delegatury CBA zatrzymali dyrektora departamentu handlu i specjalistę ds. sprzedaży w tej spółce i troje współpracujących z nimi przedsiębiorców.

Brodowski podkreślił, że zatrzymania to wynik własnych działań CBA. Śledztwo Biura dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników spółki, którzy w latach 2016-18 mieli przyjąć co najmniej 1 mln zł. Za te pieniądze mieli rozstrzygać zamówienia publiczne na korzyść zatrzymanych przedsiębiorców, m.in. na dostawy części zamiennych, zakup odzieży ochronnej i roboczej oraz obuwia ochronnego - wyjaśnił w rozmowie z PAP Brodowski.

"Wszystko wskazuje na to, że łapówki były przekazywane przez przedsiębiorców na konta bankowe specjalnie w tym celu założonych firm, jako zapłata za rzekome usługi, które faktycznie nie zostały zlecone i wykonane" - powiedział. "Fikcyjne firmy należały do jednego z biznesmenów" - wyjaśnił PAP.

CBA przekaże zatrzymanych i materiały zgromadzone w śledztwie do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie mają im zostać przedstawione zarzuty przekupstwa menadżerskiego - zapowiedział Brodowski.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski, Marcin Pawlicki

ago/ lic/ godl/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne