CBA zatrzymało dwie osoby ws. wyłudzania VAT

Dwie osoby zajmujące się wyłudzaniem podatku VAT za pomocą fikcyjnych faktur zatrzymali agenci CBA. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

(CBA)

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował w poniedziałek PAP, że śledztwo dotyczy wystawiania w okresie od 2013 do 2018 roku fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi na kwotę ponad 10 mln zł.

"Właściciele podmiotów gospodarczych z terenu Wielkopolski dokonywali sprzedaży pustych faktur VAT na rzecz innych firm, które wykazywały je w deklaracjach podatkowych, doprowadzając do uszczuplenia należności skarbowych. Pierwszą realizację w tej sprawie funkcjonariusze CBA przeprowadzili na początku września tego roku. Wówczas zostało zatrzymanych pięć osób" – podało Biuro.

W ramach toczącego się postępowania w poniedziałek zatrzymano kolejne dwie osoby - właścicieli firm, z których jeden wystawił w 2018 roku fikcyjne faktury VAT na ponad 1,5 mln zł, a drugi na ich podstawie umniejszył swoje należności skarbowe na co najmniej 100 tys. zł, wskazując je jako koszty prowadzonej działalności.

Jak podano, funkcjonariusze CBA przeszukują także miejsca zamieszkania, rzekomego prowadzenia działalności gospodarczych, a także biur rachunkowych, celem zabezpieczenia materiału dowodowego.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu. (PAP)

Autor: Rafał Pogrzebny

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 d176994

niech poszukują u banasia seniora i yuniora jak dobrze by poszukali to by znalezli wory pieniedzy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.