REKLAMA

CBA zatrzymało dwie osoby ws. wyłudzania VAT

2019-12-09 10:48
publikacja
2019-12-09 10:48

Dwie osoby zajmujące się wyłudzaniem podatku VAT za pomocą fikcyjnych faktur zatrzymali agenci CBA. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

/ CBA

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował w poniedziałek PAP, że śledztwo dotyczy wystawiania w okresie od 2013 do 2018 roku fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi na kwotę ponad 10 mln zł.

"Właściciele podmiotów gospodarczych z terenu Wielkopolski dokonywali sprzedaży pustych faktur VAT na rzecz innych firm, które wykazywały je w deklaracjach podatkowych, doprowadzając do uszczuplenia należności skarbowych. Pierwszą realizację w tej sprawie funkcjonariusze CBA przeprowadzili na początku września tego roku. Wówczas zostało zatrzymanych pięć osób" – podało Biuro.

W ramach toczącego się postępowania w poniedziałek zatrzymano kolejne dwie osoby - właścicieli firm, z których jeden wystawił w 2018 roku fikcyjne faktury VAT na ponad 1,5 mln zł, a drugi na ich podstawie umniejszył swoje należności skarbowe na co najmniej 100 tys. zł, wskazując je jako koszty prowadzonej działalności.

Jak podano, funkcjonariusze CBA przeszukują także miejsca zamieszkania, rzekomego prowadzenia działalności gospodarczych, a także biur rachunkowych, celem zabezpieczenia materiału dowodowego.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu. (PAP)

Autor: Rafał Pogrzebny

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
d176994
niech poszukują u banasia seniora i yuniora jak dobrze by poszukali to by znalezli wory pieniedzy

Powiązane: Wyłudzenia VAT-u

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki