REKLAMA

CBA zatrzymało dwie osoby w śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy m.in. w MSWiA

2019-04-26 10:02
publikacja
2019-04-26 10:02

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby, które miały usiłować wyłudzić 30 tys. zł. Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy w MSWiA, Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Katowicach i u jednego z posłów - dowiedziała się PAP.

/ CBA

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP, że zatrzymani za usiłowanie wyłudzenia, to przedsiębiorca i lokalny działacz z Dąbrowy Górniczej.

Brodowski powiedział, że to pierwsze zatrzymania w rozwijającym się śledztwie CBA, dotyczącym powoływania się na wpływy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, śląskim urzędzie ochrony zabytków i u posła na Sejm RP.

"Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, po przeprowadzeniu czynności i przeszukań przekazani do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, która nadzoruje działania Biura. Tam usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia 30 tys. zł, a prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze" - powiedział Brodowski.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni mieli usiłować wyłudzić łapówkę w zamian za załatwienie spraw związanych z realizacją remontu elewacji jednego z kościołów w Dąbrowie Górniczej.

Brodowski przypomniał, że do zajścia przestępstwa powoływania się na wpływy nie jest konieczne faktyczne posiadanie takich kontaktów i możliwości. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki