REKLAMA

CBA zatrzymało 6 osób pod zarzutem handlu fakturami VAT

2017-11-23 09:43
publikacja
2017-11-23 09:43

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę wieczorem sześć osób podejrzanych o udział w grupie zajmującej się handlem fikcyjnymi fakturami VAT z branży budowlanej - dowiedziała się PAP w źródłach bliskich śledztwa. Trzy osoby zostały zatrzymane "na gorącym uczynku".

fot. Krzysztof Pacula / / FORUM

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział PAP, że chodzi o kilka śląskich firm. Trzech biznesmenów zatrzymano na gorącym uczynku w jednym z hoteli w Katowicach, kolejne trzy osoby zatrzymano po tej akcji CBA - wyjaśnił PAP Kaczorek.

Zaznaczył, że to początek śledztwa, a na trop śląskiej grupy wpadli funkcjonariusze łódzkiej delegatury CBA.

Przy zatrzymanych na gorącym uczynku znaleziono faktury na kwotę ponad 600 tys. zł. Za ich sprzedaż chcieli 100 tys. zł powiedział PAP Kaczorek. Łańcuch fikcyjnych transakcji, na które opiewały faktury, miał służyć zaniżeniu podatków firm i wyłudzaniu podatku VAT należnego Skarbowi Państwa - podkreślił. Dokumenty były odpowiednio rejestrowane księgowo, aby utrudnić wykrycie procederu - dodał.

Podkreślił, że trwają czynności w tej sprawie, a zgromadzone materiały dowodowe i zatrzymanych CBA przekaże prokuraturze. Sprawa trafi do Prokuratury Krajowej, która zdecyduje jaka jednostka zajmie się sprawą. Agenci zabezpieczyli podczas działań faktury za wymyślone usługi, nośniki i dane elektroniczne i inne dane księgowe - podał.

Kaczorek nie wykluczył kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów w tej sprawie.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ hgt/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wyłudzenia VAT-u

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki