REKLAMA

CBA: wójt zatrzymany za łapówki

2016-10-24 13:33
publikacja
2016-10-24 13:33
fot. Krzysztof Żuczkowski / FORUM

Agenci CBA zatrzymali wójta jednej z podkarpackich gmin oraz biznesmena z branży drogowej. Śledztwo dotyczy łapówek w zamian za zlecenia prac remontowych i przyjęcia do pracy w urzędzie.

W śledztwie CBA ustalono, że zatrzymany wójt Gminy Ostrów wielokrotnie przekraczał swoje uprawnienia służbowe działając na szkodę interesu publicznego - łamał ustawę o zamówieniach publicznych ustawiając zlecenia.

Dodatkowo ustalenia CBA wskazują, że wójt przyjmował do pracy w urzędzie w zamian za łapówki. Dziś wiemy, że raz wziął 5000 zł, innym razem było to 2000 zł.

Agenci CBA w ramach śledztwa przeszukali blisko 40 miejsc: mieszkania, biura rachunkowe, pomieszczenia urzędu gmin, siedziby spółek i hotele. Zabezpieczono dokumentacje w postaci umów, faktur, pism, telefony, komputery oraz nośniki danych. Czynności wykonywano głównie na terenie województwa podkarpackiego, ale też w Warszawie, Krakowie i w Zakopanym.

Wójt i dwie inne zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty korupcyjne. Prokuratura zastosowała wobec wójta Gminy Ostrów dozór Policji, zakaz opuszczania kraju, poręczenie w wysokości 20 000 zł oraz zawieszenie w czynnościach pełnienia funkcji wójta.

Postępowanie prowadzi rzeszowska Delegatura CBA pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Rzeszowie.

Śledztwo jest rozwojowe i ma charakter wielowątkowy.

kom/ tnt/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~ares
Myślałem, że w Wilkowyjach.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki