CBA kontroluje kontrakty PKP z lat 2013-18

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje kontrakty PKP Polskie Linie Kolejowe z lat 2013-18 - wynika z informacji PAP. Agentów interesuje m.in. zamówienie publiczne na modernizację linii Lublin–Dęblin.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec potwierdził w rozmowie z PAP, że CBA prowadzi w firmie kontrolę dotyczącą linii Lublin–Dęblin.

"PKP Polskie Linie Kolejowe SA zawsze współpracują w takich sytuacjach z CBA w wymaganym zakresie. Ze względu na trwające postępowanie, spółka nie komentuje działań" - powiedział PAP rzecznik.

Umowa na wykonanie modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Lublin - Dęblin z końca maja 2017 była warta ponad 930 mln zł. PLK zawarły ją z konsorcjum, którego liderem była włoska firma Astaldi Sp.A.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział PAP, że kontrolę prowadzą funkcjonariusze z lubelskiej delegatury Biura. Nie sprecyzował, kiedy podjęta na początku grudnia 2019 r. kontrola zakończy się, ale trzymiesięczny termin jej trwania został przedłużony.

ago/ mhr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne