REKLAMA

CBA kontroluje decyzje burmistrza Kolbuszowej dotyczące ulg podatkowych

2019-05-17 04:46
publikacja
2019-05-17 04:46

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje decyzje burmistrza Kolbuszowej (podkarpackie) dotyczące ulg podatkowych przyznanych w latach 2012-18 - dowiedziała się w piątek PAP.

/ CBA

Informację o trwającej w urzędzie miejskim w Kolbuszowej kontroli potwierdził PAP sekretarz gminy Kolbuszowa Krzysztof Matejek. "W Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej trwa kontrola CBA. Urząd w pełni współpracuje z kontrolerami" - powiedział PAP Matejek. Podał, że kontrola dotyczy udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku w latach 2012-18.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział PAP, że kontrolę w Gminie Kolbuszowa podjęli funkcjonariusze departamentu postępowań kontrolnych z rzeszowskiej delegatury CBA.

"Agenci przyjrzą się jak w tym samorządzie udzielano ulg w spłacie zaległych podatków" - powiedział Brodowski. Przypomniał, że zgodnie z prawem, burmistrz może dokonywać umorzeń, odroczenia terminu płatności czy rozłożenia na raty zaległego podatku dla mieszkańców gminy, firm czy instytucji.

"W ramach naszych działań od początku maja analizowana jest dokumentacja, czy wnioski o ulgi zostały rzetelnie zbadane" - dodał.

Brodowski wyjaśnił, że kontrola CBA skupi się na tym, czy przeprowadzono we właściwy sposób postępowanie dowodowe odnośnie każdego z wniosków o umorzenie zaległości podatkowych i czy wydane przez burmistrza decyzje spełniały kryteria "ważnego interesu publicznego" lub "ważnego interesu podatnika", tak jak przewiduje to ordynacja podatkowa.

Działania kontrolne mają skończyć się na początku sierpnia. Zgodnie z ustawą o CBA, kontrola może zostać przedłużona maksymalnie do sześciu miesięcy - za zgodą szefa Biura i w szczególnie ważnych przypadkach. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki