REKLAMA
WEBINAR

CANNABIS POLAND S.A.: Zawarcie umowy o poufności i listu intencyjnego dotyczącego ustalenia warunków importu marihuany medycznej z Portugalii.

2022-11-30 09:01
publikacja
2022-11-30 09:01
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 24 / 2022
Data sporządzenia: 2022-11-30
Skrócona nazwa emitenta
CANNABIS POLAND S.A.
Temat
Zawarcie umowy o poufności i listu intencyjnego dotyczącego ustalenia warunków importu marihuany medycznej z Portugalii.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportów ESPI nr 10/2021 z dnia 4 sierpnia 2021 roku, 8/2022 z dnia 11 lipca 2022, 13/2022 z dnia 2 sierpnia 2022 oraz 15/2022 z z dnia 2 sierpnia 2022, Zarząd Cannabis Poland S.A. z siedzibą w Warszawie (Emitent) informuje, że z dniem 30 listopada 2022 zawarł umowę o poufności i list intencyjny (Umowa) dotyczący importu z Portugalii do Polski marihuany medycznej, czyli surowca farmaceutycznego pochodzenia konopnego pod postacią suszu oraz ekstraktów (olejków) zawierających od 9% do 17% THC (Produkty). Stroną umowy jest firma z siedzibą w Portugalii (Partner).
Partner jest producentem konopi z zawartością THC powyżej 0,3%. Umowa przewiduje import oraz dystrybucję medycznej marihuany w Polsce oraz potencjalnie w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Po weryfikacji dostarczonych przez Partnera dokumentów odnośnie możliwości złożenia wniosku i uzyskania licencji na import marihuany medycznej w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL), zostanie uzgodniona i podpisana długoterminowa umowa dystrybucyjna.
Zarząd Emitenta podkreśla, iż rozpoczęcie dystrybucji marihuany medycznej będzie istotnym krokiem w dalszym rozwoju Emitenta oraz będzie miało istotny wpływ na zwiększenie przychodów Emitenta: Zarząd przewiduje, iż początkowe zamówienia na poziomie od kilku do kilkunastu kilogramów miesięcznie, mogą – w zależności od aktualnej sytuacji na rynku oraz otoczenia konkurencyjnego - sięgnąć w Polsce poziomu 100 kg na miesiąc.
Zarząd zaznacza, iż w chwili obecnej wzrasta zapotrzebowanie na marihuanę medyczną w polskich aptekach, a cena detaliczna za 1 gram suszu wynosi 65-70 zł brutto.
Przystąpienie do próby pozyskania surowca z kolejnego źródła wpisuję się w strategię Emitenta, ma na celu zabezpieczenie łańcucha dostaw, wypracowanie jak najlepszych warunków i marży uzyskiwanej na produkcie jakim będzie marihuana medyczna.
O dalszym procesie dotyczącym podpisania umowy, rejestracji Produktów w URPL oraz innych istotnych zdarzeniach związanych z procesem dystrybucji Produktów w Polsce, Emitent będzie informował na bieżąco w stosownych raportach.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-11-30 Grzegorz Konrad Członek Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki