REKLAMA

Były właściciel Adidasa i klubu Olympique Marsylia pobity i okradziony we własnym domu

2021-04-04 15:55
publikacja
2021-04-04 15:55
Reuters

W nocy z soboty na niedzielę czterech niezidentyfikowanych mężczyzn włamało się do podparyskiego domu przedsiębiorcy i byłego polityka Bernarda Tapiego - poinformowała agencja AFP. Tapie i jego małżonka zostali pobici i związani, napastnicy zabrali biżuterię i zegarki.

Do napadu doszło tuż po północy, gdy para już spała; do ich domu w Combs-la-Ville w departamencie Sekwany i Marny włamało się czterech zamaskowanych mężczyzn - relacjonuje agencja opierająca się na źródłach w prokuraturze.

Małżonkowie zostali pobici i związani, Dominique Tapie kilkakrotnie uderzono w twarz, jej 78-letni mąż otrzymał cios w głowę - dodaje AFP. Ofiarą rabusiów padła biżuteria i dwa zegarki, w tym jeden marki Rolex - uzupełnia agencja. Według rodziny para nie odniosła poważniejszych obrażeń, ale jest bardzo zmęczona.

Pałac Elizejski poinformował, że prezydent Emmanuel Macron zadzwonił do Bernarda Tapiego.

Jak powiedział AFP burmistrz miasta Guy Geoffroy napastnicy chcieli zmusić panią Tapie do wyznania, gdzie jest ukryty "skarbiec". "Oczywiście nie było żadnego skarbca, a im bardziej nie mogli niczego znaleźć, tym gwałtowniejsza była ich przemoc" - ubolewa Geoffroy, podkreślając, że atak był "haniebny" i "trudny do wyobrażenia".

Bernard Tapie to przedsiębiorca, który specjalizował się w przejmowaniu upadających spółek, był właścicielem m.in. Adidasa i klubu piłkarskiego Olympique Marsylia. Przez krótki czas sprawował również funkcję ministra ds. miast w socjalistycznym rządzie Francois Mitteranda na początku lat 90. XX w. Zasiadał również we francuskim i europejskim parlamencie.

W połowie lat 90. karierę Tapiego przerwały liczne skandale korupcyjne, w tym zarzuty o ustawianie wyników rozgrywek piłkarskich. Biznesmen zostały uznany winnym przestępstw finansowych i podatkowych, trafił na pięć miesięcy do więzienia, został też pozbawiony biernych praw wyborczych. Do dziś toczy się proces w sprawie kontrowersyjnego arbitrażu rozstrzygającego jego spór z upadłym bankiem Credit Lyonnais w sprawie zakupu akcji Adidasa. (PAP)

adj/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
_xyz
Ponoć zginęła jedna para originals’ów
drabio
Starszy facet z tego Tapiego. Subtelniej mogli to zrobić bo. Na wnuczka albo policjanta.
greatmongo
Byl w rzadzie socjalistycznym wiec to dzieki niemu nazjezdzalo sie tyle tego co dzisiaj widac na ulicach europejskich miast. Dostal to na co zasluzyl
and00
Ty na poważnie?
Najazd Arabów na Francję zaczął się w '60 gdy potrzebowali taniej siły roboczej dla rozwijającej się gospodarki
No i potem nie wrócili do domu, tylko ściągnęli bliższe i dalsze rodziny
Jak Tapie był ministrem w '90, to tam już Arabów było pod korek
nie_lewacz_lemingu
ciekawe skąd byli

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki