REKLAMA

Były szef MSW potraktowany gazem podczas protestu w Warszawie

2020-10-30 19:04
publikacja
2020-10-30 19:04
Twitter

Były szef MSW, a obecnie poseł Koalicji Obywatelski Bartłomiej Sienkiewicz napisał na Twitterze: "Właśnie zostałem potraktowany gazem przy próbie interwencji poselskiej - grupa faszystów zaatakowała ludzi przy próbie oddzielenia faszystów oberwałem"

Z kolei posłanka KO Małgorzata Tracz, która wcześniej publikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z Sienkiewiczem, napisała: "Uwaga! Nacjonaliści z Falangi atakują na Rondzie de Gaulle'a! Ludzie wzywają policję, która właśnie podejmuje interwencję. #StrajkKobiet #PiekłoKobiet #WyrokNaKobiety".

Inna z posłanek KO Urszula Zielińska napisała na Twitterze, że "na demonstrację właśnie wpadli naziole z gazem i płonącymi racami". "Policja dojechała, ledwo ledwo na czas. Poseł@BartSienkiewicz dostał gazem" - dodała.

Posłanka KO Małgorzata Tracz powiedziała PAP, że Bartłomiej Sienkiewicz dostał gazem, gdy próbował interweniować podczas ataku narodowców na demonstrantów na Rondzie de Gaulle. Gaz najprawdopodobniej został użyty przez policję.

"Wszyscy trochę dostaliśmy gazem, ale on najbardziej, bo był najbliżej" - powiedziała Tracz. "Teraz on, Ula (Zielińska) i Klaudia (Jachira) i ja rozpierzchliśmy się po całym placu, a naziole cały czas atakują" - relacjonowała.

Innym poszkodowanym na proteście został działacz lokatorski Jan Śpiewak. "Naziole rzucili się na pokojowych demonstrantów. Dostałem flarą w twarz" - napisał na Twitterze. Na filmie, który zamieścił w mediach społecznościowych aktywista, widać jak pod Empikiem na Rondzie De Gaulle'a w Warszawie podbiega do niego zamaskowany mężczyzna z białą opaską na ramieniu i rzuca w niego racą.W dalszej części nagrania zamieszczonego przez Śpiewaka widać kilkunastoosobową grupę mężczyzn z białym wąskimi opaskami na rękawach ziemnych bluz, którzy racami rzucają w demonstrujących. (PAP)

Autorzy: Grzegorz Bruszewski, Piotr Śmiłowicz

gb/ pś/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
katzpodola
A mógł się schować w budce. A nie czekaj przecież kazał ją spalić
max5000
Po co tam szedł dziadek. Pandemia w szczycie a on na protesty się wybiera w tłum? Chce skończyć podłączony do respiratora? Swoją drogą ciekawe czemu ulubieńcy Donalda z restauracji Sowa do tej pory nie ponieśli konsekwencji za swoje skandaliczne zachowanie i słowa, oraz traktowanie Polaków.
venus_
No i proszę, karma wróciła. Za jego czasów policja gazowała uczestników Marszu Niepodległości.

Powiązane: Strajk Kobiet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki