Były prezes Banku Pocztowego założył serwis społecznościowy

analityk Bankier.pl

Shumee – tak nazywa się nowy serwis społecznościowy, który zadebiutował właśnie w polskiej sieci. Jego użytkownicy „mogą zaszumieć”, czyli oddać głos i wyrazić swoje zdanie. Wśród twórców projektu znalazł się Szymon Midera, były prezes Banku Pocztowego.

Nowy serwis społecznościowy nazywa się Shumee i jest dostępny pod adresem shumee.pl. Choć w rzeczywistości jego rdzeniem jest aplikacja mobilna dostępna na telefony z systemem Android i iOS. Na pierwszy rzut oka Shumee przypomina miks Snapchata, Instagrama i Facebooka.

Nowy serwis pozwala użytkownikom wymieniać opinie i sondować zdanie innych osób na temat podejmowanych decyzji. Ma nie zawierać reklam, sponsoringu i klasycznego marketingu. Znajdą się tam natomiast rekomendacje znajomych i tzw. mądrość tłumu, tj. opinie użytkowników społeczności. „To właśnie rekomendacja przekazywana w modelu human to human jest siłą i wartością shumee.” – czytamy w informacji prasowej.

(fot. Shumee / )

Po kilku miesiącach bardzo intensywnej pracy nad koncepcją i przekuciem jej w gotowe rozwiązanie zapraszamy pierwszych użytkowników do wejścia na shumee - mówi Szymon Midera z Shumee SA. - Ciągle testujemy i stabilizujemy aplikacje. W najbliższych dniach udostępnimy nowe, ulepszone wersje oraz rozwiązanie RWD. Dzięki wypuszczeniu zewnętrznych użytkowników będziemy mieć zdecydowanie więcej informacji, co i jak jeszcze dopracować – dodaje.

Midera do połowy ubiegłego roku zajmował stanowisko szefa Banku Pocztowego. Pracował między innymi nad EnveloBankiem – nową marką dla cyfrowego pokolenia klientów. Początkowo EnveloBank miał wystartować już w ubiegłym roku, ale po odejściu Midery debiut został przesunięty na bliżej nieokreślony termin.

Ile zarabia prezes banku? Rekordzista 12 mln zł rocznie

Ile zarabia prezes banku? Rekordzista 12 mln zł rocznie

12 mln zł – tyle zarobił w 2016 roku prezes Banku Pekao Luigi Lovaglio. To najlepiej opłacany szef banku w Polsce. Na drugim miejscu z zarobkami sięgającymi „ledwie” 5,4 mln uplasował się Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowego. Podium zamyka Joao Bras Jorge, szef Millennium, z kwotą 4,6 mln zł.

Teraz Midera chce zaspokajać potrzeby pokolenia użytkowników social mediów za pomocą serwisu Shumee. Nowa sieć pozwala na konfrontowanie opinii i promowanie wartościowych idei. Umożliwia też zasięganie opinii na temat odpowiedniego miejsca na kolację, koloru szminki czy opinii na temat kinowych nowości. System ocen jest zero-jedynkowy.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 13 ~Alex

Ten artykul to kryptoreklama

! Odpowiedz
0 1 ~Karbinadel

Nie, to całkiem jawna reklama

! Odpowiedz
2 3 ~JoJo

Buahahaha:)

! Odpowiedz
4 4 ~LOLek

Wygląda jak młody Stuhr i chyba z tej samej gminy.

! Odpowiedz
1 0 ~Andrzej

no bardzo ładnie na www.almoc.pl powiedziała o tych bogactwach śp. Danuta Szaflarska - takie czasy, że złoto było ale ...

! Odpowiedz
1 10 ~Michał

"Ma nie zawierać reklam, sponsoringu i klasycznego marketingu."
TO na czym będą zarabiać?

! Odpowiedz
0 7 ~wyjaśnienie

"TO na czym będą zarabiać?"
Na reklamach, sponsoringu i klasycznym marketingu. Czego nie zrozumiałeś? :)

! Odpowiedz
5 4 ~Swetru

wiem gdzie nie wchodzić , dzięki !

! Odpowiedz
9 6 ~jh

Sądząc po komentarzach widać patriotyzm, wszsytko co polskei jest ble. Nikt nei spróbował ale krytyka juz jest.

! Odpowiedz
2 7 ~ica

Kibicuję projektowi, dobrze by było wyprzeć facebooka, bo jest strasznie politycznie poprawny i cenzurowany...
ale to nie znaczy, że to ma jakiekolwiek szane.
Alphabet Inc. mając Google Search, YouTube, Chrome, Earth, Hangouts, Now, Play, Maps, Drive itp. (i będąc oficjalnie największą spółką świata) nie było w stanie wypromować Google+, to jakim cudem jakaś mała polska firemka miałaby to osiągnąć, nie mając żadnego pomysłu?

Radzę popatrzyć na popularne media społecznościowe:
Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat. Każde ma własną niszę:
Fb - newsy i kontakt ze znajomymi.
Twitter - kontakt z celebrytami
Tumblr - Użalanie się
IG - Przechwalanie się
Snapchat - Prywatność - szaleństwa lub wyzywające zdjęcia

A shumee? Nawet jeżeli stanie się aplikacją do oceniania rzeczy, to raczej jako miejsce do narzekania, a na tym się nie zarobi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne