Były prezes Banku Pocztowego założył serwis społecznościowy

analityk Bankier.pl

Shumee – tak nazywa się nowy serwis społecznościowy, który zadebiutował właśnie w polskiej sieci. Jego użytkownicy „mogą zaszumieć”, czyli oddać głos i wyrazić swoje zdanie. Wśród twórców projektu znalazł się Szymon Midera, były prezes Banku Pocztowego.

Nowy serwis społecznościowy nazywa się Shumee i jest dostępny pod adresem shumee.pl. Choć w rzeczywistości jego rdzeniem jest aplikacja mobilna dostępna na telefony z systemem Android i iOS. Na pierwszy rzut oka Shumee przypomina miks Snapchata, Instagrama i Facebooka.

Nowy serwis pozwala użytkownikom wymieniać opinie i sondować zdanie innych osób na temat podejmowanych decyzji. Ma nie zawierać reklam, sponsoringu i klasycznego marketingu. Znajdą się tam natomiast rekomendacje znajomych i tzw. mądrość tłumu, tj. opinie użytkowników społeczności. „To właśnie rekomendacja przekazywana w modelu human to human jest siłą i wartością shumee.” – czytamy w informacji prasowej.

(fot. Shumee / )

Po kilku miesiącach bardzo intensywnej pracy nad koncepcją i przekuciem jej w gotowe rozwiązanie zapraszamy pierwszych użytkowników do wejścia na shumee - mówi Szymon Midera z Shumee SA. - Ciągle testujemy i stabilizujemy aplikacje. W najbliższych dniach udostępnimy nowe, ulepszone wersje oraz rozwiązanie RWD. Dzięki wypuszczeniu zewnętrznych użytkowników będziemy mieć zdecydowanie więcej informacji, co i jak jeszcze dopracować – dodaje.

Midera do połowy ubiegłego roku zajmował stanowisko szefa Banku Pocztowego. Pracował między innymi nad EnveloBankiem – nową marką dla cyfrowego pokolenia klientów. Początkowo EnveloBank miał wystartować już w ubiegłym roku, ale po odejściu Midery debiut został przesunięty na bliżej nieokreślony termin.

Ile zarabia prezes banku? Rekordzista 12 mln zł rocznie

Ile zarabia prezes banku? Rekordzista 12 mln zł rocznie

12 mln zł – tyle zarobił w 2016 roku prezes Banku Pekao Luigi Lovaglio. To najlepiej opłacany szef banku w Polsce. Na drugim miejscu z zarobkami sięgającymi „ledwie” 5,4 mln uplasował się Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowego. Podium zamyka Joao Bras Jorge, szef Millennium, z kwotą 4,6 mln zł.

Teraz Midera chce zaspokajać potrzeby pokolenia użytkowników social mediów za pomocą serwisu Shumee. Nowa sieć pozwala na konfrontowanie opinii i promowanie wartościowych idei. Umożliwia też zasięganie opinii na temat odpowiedniego miejsca na kolację, koloru szminki czy opinii na temat kinowych nowości. System ocen jest zero-jedynkowy.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~rolololo

Ciekawe, ale nie rozumiem. Pobawiłem się przez godzinę, może dwie. Trochę poklikałem, pogłosowałem, dodałem dwa głosowania od siebie... i mi się znudziło. Na moim samsungu sprzed dwóch lat troszkę to wolniej chodzi niż bym oczekiwał, ale to domyślam się kwestia dopracowania technicznego. Niestety, nie znalazłem tam nic wartościowego dla siebie :/ może gdyby były jakieś grupy tematyczne. Np. chcę kupić samochód to sonduję wśród osób zainteresowanych motoryzacją

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~oko

Należy wspierać każdą realną alternatywę pejsbuka... ale póki co, shumee baaardzo słabe.

! Odpowiedz
0 2 ~Karbinadel

OK, ale po co?

! Odpowiedz
0 0 ~lol

do wyprania lewych pieniedzy władców Łodzi ?

! Odpowiedz
0 2 ~marekjam

Ciekawe, czy przetrwa dłużej nić portal Misiewicza.

! Odpowiedz
0 7 ~Marta

dziwne oni dopracowuja projekt , stabilizuja, a na Google Play - 50 instalacji? Artykul napisany, jak gdyby mialo to tysiace osob a nie... 50 ;)

! Odpowiedz
0 0 ~Jackass

A będzie możliwość zakładania grup tajnych itd.?

! Odpowiedz
0 1 ~lol

tak. Specjalnie dla KODerastów, którzy zejdzą do medialnego podziemia.

! Odpowiedz
0 19 ~Martyna

....To właśnie rekomendacja przekazywana w modelu human to human jest siłą i wartością shumee.... Rekomendacja tuman to tuman?

! Odpowiedz
9 6 ~jh

Sądząc po komentarzach widać patriotyzm, wszsytko co polskei jest ble. Nikt nei spróbował ale krytyka juz jest.

! Odpowiedz
2 7 ~ica

Kibicuję projektowi, dobrze by było wyprzeć facebooka, bo jest strasznie politycznie poprawny i cenzurowany...
ale to nie znaczy, że to ma jakiekolwiek szane.
Alphabet Inc. mając Google Search, YouTube, Chrome, Earth, Hangouts, Now, Play, Maps, Drive itp. (i będąc oficjalnie największą spółką świata) nie było w stanie wypromować Google+, to jakim cudem jakaś mała polska firemka miałaby to osiągnąć, nie mając żadnego pomysłu?

Radzę popatrzyć na popularne media społecznościowe:
Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat. Każde ma własną niszę:
Fb - newsy i kontakt ze znajomymi.
Twitter - kontakt z celebrytami
Tumblr - Użalanie się
IG - Przechwalanie się
Snapchat - Prywatność - szaleństwa lub wyzywające zdjęcia

A shumee? Nawet jeżeli stanie się aplikacją do oceniania rzeczy, to raczej jako miejsce do narzekania, a na tym się nie zarobi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Marta

powinni zrobic projekt open source i ludzie dopisaliby co trzeba, a byc moze naturalnie facebooka by zaczelo to wypierac

! Odpowiedz
0 0 ~lol odpowiada ~ica

Za to ten jest PO-lityczny. i stanie się miejscem do tego. O ile w ogóle kogoś zainteresuje i nie będzie tylko taki MIŚem za cudze koszty do polatania.

! Odpowiedz
5 4 ~Swetru

wiem gdzie nie wchodzić , dzięki !

! Odpowiedz
1 10 ~Michał

"Ma nie zawierać reklam, sponsoringu i klasycznego marketingu."
TO na czym będą zarabiać?

! Odpowiedz
0 7 ~wyjaśnienie

"TO na czym będą zarabiać?"
Na reklamach, sponsoringu i klasycznym marketingu. Czego nie zrozumiałeś? :)

! Odpowiedz
1 0 ~Andrzej

no bardzo ładnie na www.almoc.pl powiedziała o tych bogactwach śp. Danuta Szaflarska - takie czasy, że złoto było ale ...

! Odpowiedz
4 4 ~LOLek

Wygląda jak młody Stuhr i chyba z tej samej gminy.

! Odpowiedz
2 3 ~JoJo

Buahahaha:)

! Odpowiedz
2 13 ~Alex

Ten artykul to kryptoreklama

! Odpowiedz
0 1 ~Karbinadel

Nie, to całkiem jawna reklama

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.