REKLAMA

SŁOWACJAByły premier i były wicepremier pobili się podczas kampanii wyborczej

2023-09-13 15:30
publikacja
2023-09-13 15:30

Były premier Słowacji Igor Matovič oraz były wicepremier, były szef MSW Robert Kaliniak pobili się w środę w Bratysławie. Podczas starcia, które miało związek z kampanią wyborczą, doszło do przepychanek, uderzeń pięścią i kopnięć. Padały również wulgarne obelgi.

Były premier i były wicepremier pobili się podczas kampanii wyborczej
Były premier i były wicepremier pobili się podczas kampanii wyborczej
fot. BERNADETT SZABO / / Reuters

Matovič, który jest szefem partii Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości (OLANO), przyjechał samochodem z hasłem skierowanym do wyborców: „nie oddamy was mafii” na konferencję prasową lidera partii Kierunek-Słowacka Socjaldemokracja (Smer-SSD), byłego trzykrotnego premiera Roberta Ficy. Przez megafon krytykował politycznych konkurentów w przedterminowych wyborach parlamentarnych, które odbędą się 30 września br.

Jeden z liderów Smer, były wicepremier i były szef MSW Robert Kaliniak, chciał wyrwać mikrofon Matoviciowi, który m.in. nazwał jego ugrupowanie „mafią” i przekonywał, że polityka Smer doprowadziła do napływu nielegalnych migrantów. Podczas szamotaniny lider OLANO próbował kopniakiem uniemożliwić zabranie mu mikrofonu. Inny polityk Smer, który później został zatrzymany przez policję, wymierzył mu ciosy pięścią.

Między Matoviciem a posłami Smer dochodziło w przeszłości do podobnych incydentów w gmachu parlamentu. Dla OLANO Smer jest głównym przeciwnikiem politycznym. Krytykując partię Ficy i zarzucając jej korupcję i mafijne układy, ruch Matovicia wygrał w 2020 roku wybory parlamentarne, a jego przewodniczący został premierem.

Według obecnych sondaży ugrupowanie Matovicia nie ma pewności, że po wyborach pozostanie w parlamencie. Smer jest liderem przedwyborczych rankingów.

Piotr Górecki (PAP)

ptg/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (4)

dodaj komentarz
porsche550
Na Ukrainę cała trójka
zops
Kto ma pieniądze ten da sobie radę. Krem silikonowy po 2 zł plus dieta krzemowa. Gorące odpady na dronie US używa już od lat. Pęcherze popromienne to krótkotrwała dolegliwość.
pozhoga
Nazwa partii OLANO - bezcenne. Pasuje jak ulał do targowicy.

Powiązane: Słowacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki