Byli pracownicy Twittera oskarżeni o szpiegostwo

2019-11-07 09:39
publikacja
2019-11-07 09:39

Dwóch byłych pracowników Twittera zostało oskarżonych o szpiegostwo. Domniema się pozyskiwanie informacji o kontach osobistych krytyków rządu Arabii Saudyjskiej, a następnie przekazywanie ich w zamian za pieniądze - donosi "The Guardian". 

/ fot. REUTERS/Kacper Pempel/Illustration/File Photo / FORUM

W San Francisco wniesiono skargę o przekazywanie wrażliwych danych saudyjskim władzom przeciwko dwóm byłym pracownikom Twittera - Ahmadowi Abouammowi oraz Aliemu Alzabarahowi. Pierwszy z nich, obywatel Stanów Zjednoczonych, został aresztowany pod zarzutem szpiegowania i fałszowania faktur w celu utrudnienia dochodzenia prowadzonego przez FBI. Drugi jest obywatelem Arabii Saudyjskiej i oskrażono go o przekazanie dostępu do danych osobowych ponad 6000 kont na Twitterze w 2015 roku. 

Jak czytamy w The Guardian, Amerykański Departament Sprawiedliwości twierdził również, że pracownicy, których prace nie wymagały dostępu do prywatnych informacji użytkowników Twittera. zostali nagrodzeni designerskim zegarkiem i dziesiątkami tysięcy dolarów wpłaconych na tajne konta bankowe.

W oświadczeniu Twitter podziękował FBI i Departamentowi Sprawiedliwości USA za wsparcie dochodzenia.

WS

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
cyklonb
10.000 - 2 pracowników jest szpiegami bardzo znanego małego kraju - i co z tego wynika - nic

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki