Byli pracownicy Twittera oskarżeni o szpiegostwo

Dwóch byłych pracowników Twittera zostało oskarżonych o szpiegostwo. Domniema się pozyskiwanie informacji o kontach osobistych krytyków rządu Arabii Saudyjskiej, a następnie przekazywanie ich w zamian za pieniądze - donosi "The Guardian". 

(fot. REUTERS/Kacper Pempel/Illustration/File Photo / FORUM)

W San Francisco wniesiono skargę o przekazywanie wrażliwych danych saudyjskim władzom przeciwko dwóm byłym pracownikom Twittera - Ahmadowi Abouammowi oraz Aliemu Alzabarahowi. Pierwszy z nich, obywatel Stanów Zjednoczonych, został aresztowany pod zarzutem szpiegowania i fałszowania faktur w celu utrudnienia dochodzenia prowadzonego przez FBI. Drugi jest obywatelem Arabii Saudyjskiej i oskrażono go o przekazanie dostępu do danych osobowych ponad 6000 kont na Twitterze w 2015 roku. 

Jak czytamy w The Guardian, Amerykański Departament Sprawiedliwości twierdził również, że pracownicy, których prace nie wymagały dostępu do prywatnych informacji użytkowników Twittera. zostali nagrodzeni designerskim zegarkiem i dziesiątkami tysięcy dolarów wpłaconych na tajne konta bankowe.

W oświadczeniu Twitter podziękował FBI i Departamentowi Sprawiedliwości USA za wsparcie dochodzenia.

WS

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 9 cyklonb

10.000 - 2 pracowników jest szpiegami bardzo znanego małego kraju - i co z tego wynika - nic

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne