Buzek: Trzymamy kciuki za Wielką Brytanię

- Wszyscy trzymamy kciuki za to, żeby Brytyjczycy podczas referendum 23 czerwca powiedzieli "nie" dla wyjścia z Unii Europejskiej. To osłabi całą wspólnotę, samą Wielką Brytanię, ale też Polskę, USA czy Indie - ocenił Jerzy Buzek podczas VIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Buzek: Trzymamy kciuki za Wielką Brytanię


- Konsekwencje Brexitu będą trudne do przewidzenia. Projekt europejski może zacząć się trochę sypać. Z wysp brytyjskich do wspólnego budżetu płyną spore pieniądze. Jest jeszcze przecież Wspólnota Bytyjska, czyli Indie, Australia, Kanada. To są kraje bardzo zbliżone do Wielkiej Brytanii, które dzięki temu zbliżają się też do Unii. Z wielu powodów Brexit będzie dużym problemem na następne lata - dodaje były premier.

- Nową kwestią, która pojawiła się w tym roku, jest przyszłość Unii Europejskiej jako takiej. W ciągu minionego roku narosły nowe, wcześniej niedotykające nas problemy. Była już agresywna Rosja na wschodzie, ale kwestii uchodźców na taką skalę nie było. Przekonaliśmy się, że solidarność europejska w każdej sprawie, którą chcemy rozwiązywać, ma kapitalne znaczenie - komentuje Buzek.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~JurnyDziadek

Ich pozostanie tak naprawde oslabia UE. Jezeli zostana na takich warunkach jakie sobie wynegocjowali to tak jakby i tak byli w UE tylko czesciowo i sa tak naprawde dla reszty panstw ktore chca sie scislej integrowac problemem. Choc jest to pewnie glownie problem dla Niemiec i taki ich status moze byc dla Polski korzystny.

! Odpowiedz
0 6 ~nole

Jak okręt tonie to trzeba go opuścić, Lewacy rozwalili UE to mają.

! Odpowiedz
0 15 ~maciejjjjko

ja też trzymam kciukiza GB mam nadzieję że wyjdą z przygniatającą większością

! Odpowiedz
0 14 ~icek

Buzek - mecenas mafii i zorganizowanych grup przestępczych.

! Odpowiedz
1 15 ~Buzekwózek

Buzek to specjalista do psucia , razem z Balcerowiczem o mało nie puścili Polski z torbami .

! Odpowiedz
1 18 ~solo

A pan profesor już się wytłumaczył z tego co jest w IPN??? Nawet się nie zająknął jak Tusk kradł nasze emerytury z drugiego filara do którego kilkanaście lat wcześniej pan Buzek tak gorąco namawiał...

! Odpowiedz
0 10 ~icek

nie tylko namawiał,ale pod przymusem zabierano ludziom pieniądze,żeby po kilku latach powiedzieć - to nie są wasze pieniądze

! Odpowiedz
11 3 ~PIS_kradnie

Co za bzdury. Wielka Brytania nigdy nie wyjdzie z Unii za dużo by straciła w ciągu 4 lat 100 mld euro. Później nieco mniej ale 15 mld euro na rok to też sporo. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii był by dla Polski wspaniałym sygnałem miliardy Euro zamiast trafiać na wyspy trafiały by do Europy kontynentalnej. Sporo kawałek tego ogromnego tortu do podziały przypadł by Polsce. Według analiz 5-10 mld Euro w ciągu 4 lat, a później od 0,5-1 mld Euro na rok. Brytyjczycy niech wam coś odwali, zagłosujcie za wyjściem z Unii, a cała Europa ucieszy się z tego faktu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 20 ~cc

a co Norwegia i Szwajcaria traci z powodu nie bycia w UE? Wszystkie gospodarcze zyski mają na podstawie umowy.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil