REKLAMA

Buty z charakterem

2007-01-25 10:31
publikacja
2007-01-25 10:31
Clarks Originals w nowym sezonie wiosna/lato 2007 prezentuje zaskakującą kolekcję, która powstała pod wpływem inspiracji kuchnią i jej produktami. Unikatowe modele, które łączą motywy kuchenne z nowatorskim wzornictwem to efekt pracy najlepszych projektantów i designerów marki Clarks Originals. Dlaczego kuchnia? Kuchnia to ulubione miejsce wszystkich Brytyjczyków…

Tegoroczna kolekcja Originals oddaje atmosferę tradycyjnej kuchni brytyjskiej. Widoczne są w niej trzy „smakowite” inspiracje pt: „Stół wiejski”, „Ryba z frytkami” oraz „Piknik”. W całej kolekcji dominuje styl fusion. Motywy nawiązujące do starej Anglii i brytyjskich tradycji integrują się ze współczesnym wzornictwem. Kolorystyka, w jakiej utrzymana jest kolekcja, stanowi silne odniesienie do potraw i produktów kuchennych. Dominują zatem apetyczne kolory: czerwień ketchupu, groszkowa zieleń, biel sojowego mleka czy błękit makreli. Nie tylko kolory stanowią silne nawiązanie do tematu, ale także faktura skór. W kolekcji użyto specjalnie przygotowanych materiałów, które przywodzą na myśl m.in. skorupkę jajka, rybią łuskę czy papier śniadaniowy.

Historia legendarnych Originalsów

W lipcu w 1950 r. na światowej scenie mody pojawiły się sznurowane buty z surowej zamszowej skóry, na płaskiej charakterystycznej podeszwie. Desert Boot, czyli buty pustyni - bo tak zostały nazwane - dziś, po upływie 50 lat, są klasycznym modelem i swoistą ikoną marki Clarks Originals. Znane i modne każdego dnia kontynuują swoją legendę i przeciwstawiają się upływowi czasu. Aby zrozumieć na czym polega wyjątkowość butów pustyni trzeba poznać ich historię, ponieważ to one dały początek marce Originals. Buty pustyni zaprojektowane zostały przez Jonathana Clarka, jednego z wnuków braci Clarks. Powstały pod wpływem inspiracji butami, w które zaopatrywali się oficerowie 8. Armii Amerykańskiej, na bazarze w Kairze, podczas II wojny światowej. Pierwsze projekty J. Clarka nie spotkały się w Anglii z zachwytem. Zdecydowano więc przenieść produkcję za ocean, by już następnego roku rozpocząć sprzedaż na Chicago Shoe Fair. Oryginalny wygląd butów w końcu wzbudził zainteresowanie, także u samego redaktora i wydawcy Esquire magazine, który poświecił butom Jonathana Clarka obszerny artykuł. Po ukazaniu się publikacji ruszyła masowa sprzedaż. W 1965 roku, na łamach In France J. Clark wypowiedział się triumfalnie: ”Clarks – to nowa nazwa dla wszystkich modeli, których produkcję rozpoczęły Buty pustyni. Od tej pory, nie było już osoby, która nie znałaby butów Clarks Originals. Tak narodziła się światowa marka.

Originalsy i lata 80-te

W latach światowego kryzysu paliwowego, w czasach ekonomicznej stagnacji, w butach Clarks chodzili wszyscy, bez względu na klasę i poziom zamożności. Marka Clarks była uniwersalna. Zawsze ponad podziałami, zaspakajała potrzeby zarówno bogatych jak i uboższych. Na całym świecie Originalsy stały się symbolem oryginalności. Desert Boot wyznaczały dress - code na Princeton University i były ulubionym obuwiem brytyjskich Modsów. Steve McQueen zagrał w nich rolę w filmie „The Great Escape”. Natomiast model Wallebee to dziś symbol stylu Retro, Cool Britannia i Eurotrash.

Klasyka Originalsa

Marka Originals zawsze pozostawała wierna swoim klasycznym trendom i dlatego przetrwała do dziś, jako jedna z najsilniejszych marek świata. Każde pudełko sygnowane logo Originals zawiera jedyną w swym rodzaju parę butów. Nie ma dwóch takich samych par, bo one, po prostu, nigdy nie powtarzają się. Są naprawdę oryginalne.

Originals - buty przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

Klasyczne modele Originals – uwspółcześnione i w nowym stylu - powracają w sezonowych kolekcjach Clarks Originals. Wallebee i Desert Trek - są kontynuacją wzoru Desert Boot. Łączą innowację z tradycją, modę z funkcjonalnością oraz naturalne materiały z ręcznym wykończeniami szczegółów. To, co najbardziej charakterystyczne w tych butach, to naturalne grube szwy, nadające butom surowego wyglądu oraz miękkie jasne podeszwy, które Jamajczycy, swego czasu, nazywali „serowymi podeszwami”.

W marcu 2006 r., w Krakowie przy ul. Sławkowskiej 20, został otworzony sklep Clarks Originals, posiadający szeroką ofertę tego kultowego obuwia. To pierwszy sklep w Polsce, w którym dostępna jest nowa kolekcja Originalsa.

Źródło: Clarks Originals
Źródło:bn

Do pobrania

OriginalsPage4jpgOriginalsPage4jpgOriginalsPage4jpgOriginalsPage4jpgOriginalsPage4jpg
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~vin
Najlepiej kupować je tutaj:
http://clarks24.pl/
Buty Clarks

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki