REKLAMA

Burmistrz pożyczyła pieniądze w parabanku

2013-09-01 10:48
publikacja
2013-09-01 10:48

Nie będzie zarzutów za pożyczkę w parabanku. Wałbrzyska prokuratura umorzyła śledztwo prowadzone w sprawie działań burmistrz Głuszycy, Alicji Ogorzelec. W grudniu ubiegłego roku bez zgody rady i na wysoki procent pożyczyła ona milion złotych we wrocławskiej instytucji parabankowej.

Prokurator Marcin Witkowski mówi, że doszło do przekroczenia uprawnień, ale nie do przestępstwa. Nie stwierdzono, aby działania pani burmistrz przyniosły szkodę gminie Głuszyca. Nie stwierdzono też znamion czynu zabronionego, jeśli chodzi o poświadczenie nieprawdy.

Burmistrz Głuszycy od początku powtarzała, że nie żałuje swej decyzji. "Nie chciałam, aby ludzie zostali bez pieniędzy na święta - podkreśla Alicja Ogorzelec dodając, że gmina mogła zapłacić mieszkańcom za ich usługi. "Nie mam sobie nic do zarzucenia" - oświadczyła pani burmistrz.

Postepowanie w sprawie pożyczki będzie również prowadzić rzecznik dyscypliny finansów publicznych.

Sytuacja finansowa Głuszycy jest nadal bardzo trudna. Gmina ma długi i problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Przed tygodniem radni podjęli decyzję o organizacji drugiego w tej kadencji referendum. O losie burmistrz Ogorzelec mieszkańcy będą decydować jesienią.

Michał Wyszowski, Radio Wrocław/IAR/Siekaj/jp

Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~menel
..."Nie stwierdzono, aby działania pani burmistrz przyniosły szkodę gminie Głuszyca. "...

Pewnie, że nie. Te wysokie odsetki plus kary za przeterminowane płatności, które zarżną gminę nie są wcale szkodliwe. Żaden bank nie chciał już udzielić pożyczki, to poszło się do lichwiarzy.

Powiązane: Amber Gold

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki