Burmistrz Rzymu: Nie potrzebujemy turystów szarańczy

"Rzym nie potrzebuje turystów- szarańczy, ale gości, którzy spokojnie podziwiają nasze piękno"- powiedziała burmistrz Virginia Raggi. Jak podkreśliła, "albo turystyka jest zrównoważona, albo to nie jest turystyka".

(fot. Matteo Nardone / Reuters)

Opinię tę, cytowaną przez włoskie media, burmistrz wyraziła w czwartek podczas narady "Turystyka i zrównoważony rozwój. Wyzwania dla Włoch".

Podczas swego wystąpienia burmistrz zapewniła: "Rzym powoli stara się zmienić kurs i odejść od wizji turystyki spod znaku +wpadaj i uciekaj+, która nie wzbogaca miasta, ale je zubaża".

Virginia Raggi podkreśliła też, że wiele historycznych miast i europejskich stolic "cierpi z powodu przeładowania turystycznego, które jest formą degeneracji masowej turystyki". Zastrzegła zarazem, że jest przeciwna wprowadzeniu limitu zwiedzających.

"Wiele osób mówi, że nawet jeśli nic nie robimy, to do Rzymu i tak przyjeżdżają turyści. Ale czy tego właśnie chcemy? Mamy biernie to znosić? Nie, chcemy zarządzać turystyką"- oświadczyła burmistrz.

Według oficjalnych danych w ub. roku do Wiecznego Miasta przyjechało około 15 milionów turystów.(PAP)

sw/ jm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 8 borat123

Masowa turystyka w obecnych czasach to tragedia.Ja odpuściłem sobie już od jakiegoś czasu tzw.obowiązkowe miejsca do zobaczenia i wypoczywam jak za starych dobrych czasów.

! Odpowiedz
1 5 antek10

Tak gada na podbicie stawki. Jak drobnica odpłynie to stawki pospadają. A tego nikt z nich nie chce.

! Odpowiedz
1 15 forfun

olać ich kase niech biorą od złodziejskich restauratorów

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne