Bukmacher bez licencji. Gracze zapłacą kary?

2012-08-28 17:45
publikacja
2012-08-28 17:45
Graczom, którzy obstawiają wyniki meczów piłkarskich w Totomixie nie grożą żadne kary - uspokajają prawnicy Totolotka. Ministerstwo finansów stoi zaś na stanowisku, że kary nie grożą tym klientom, którzy robiąc zakłady bukmacherskie, nie mieli świadomości, że Totolotek nie ma - jak twierdzą urzędnicy - wymaganych zezwoleń.

Z usług spółki korzystają tacy ludzie jak pan Jerzy. Dla niego cotygodniowa wizyta u bukmachera to już tradycja. Pan Jerzy dodaje, że piłkarskie mecze obstawia od kilkudziesięciu lat. Dla niego typowanie wyników meczów to wyłącznie zabawa.

Takich graczy uspokaja Ministerstwo Finansów. Sylwia Stelmachowska z resortu zaznacza, że spokojni mogą być ci, którzy nie zdają sobie sprawy z wycofania zezwoleń firmie. W ich wypadku, jak wyjaśnia Stelmachowska nie ma mowy o grzywnach.

Rozmówczyni IAR dodaje, że Totolotek nie może prowadzić działalności polegającej na oferowaniu ludziom zakładów wzajemnych, odkąd Minister Finansów w marcu tego roku cofnął spółce zezwolenia.

Klientów Totomixa uspokaja zaś Elżbieta Buczek, prawnik spółki. Jej zdaniem gracze wciąż mogą odwiedzać bukmachera, ponieważ ten może prowadzić swoją działalność. Buczek przekonuje, że ostateczną i wykonalną decyzją może być tylko ta z drugiej instancji. Jej zdaniem, w obecnym stanie prawnym, nie ma powodów, dla których spółka miałaby zaprzestać swojej działalności.

Totolotek w całym kraju ma około 450 punktów, w których przyjmuje zakłady wzajemne. Spółka działa od 1992 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Karol Tokarczyk/nyg
Źródło:IAR
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~gracz
Masakra z tym Rostowskim znów narzuca Polakom gdzie mają i jak wydawać swoje pieniądze. Nie dość że Państwo zabiera prawie 80% z naszych pensji podatkami ( nie tylko dochodowym ale też ZUS. Vat za każdy artykuł i.t.d.) to jeszcze ogranicza swobodę wyboru - totalitarny kapitalizm z nadzieją na nędzna emeryturę ( ja Masakra z tym Rostowskim znów narzuca Polakom gdzie mają i jak wydawać swoje pieniądze. Nie dość że Państwo zabiera prawie 80% z naszych pensji podatkami ( nie tylko dochodowym ale też ZUS. Vat za każdy artykuł i.t.d.) to jeszcze ogranicza swobodę wyboru - totalitarny kapitalizm z nadzieją na nędzna emeryturę ( ja dożyjesz) po 68 roku życia - lub moze i później
Bukmacherka w internecie zakazana ( poza polskimi bukmacherami), Totolotek z Totoliga. Totogolem i.t.d. zakazany, wolny wybór co mogę zrobić z moimi ciężko zarobionymi pieniędzmi zakazany
Czas chyba na jakąś REWOLUCJĘ bo do dupy do Państwo ze swoimi prawami
~pegasuss
co za beznadziejny minister finansów,i jego zwierzchnik,jeżeli totolotek, ma zakaz to powinno to być podane do ogólnych wiadomości , ale to tak leci p. Plichta ma prawomocne wyroki sądowe i ma je w nosie, ma zakaz wykonywania niektórych czynności i ma to w nosie,prokuratorzyna ze Śląska pijany uciekał policji , nic mu co za beznadziejny minister finansów,i jego zwierzchnik,jeżeli totolotek, ma zakaz to powinno to być podane do ogólnych wiadomości , ale to tak leci p. Plichta ma prawomocne wyroki sądowe i ma je w nosie, ma zakaz wykonywania niektórych czynności i ma to w nosie,prokuratorzyna ze Śląska pijany uciekał policji , nic mu nie grozi , ma się dobrze na swoim stanowisku pracy,syn premiera pół -Tusk ma się dobrze , nic mu nie grozi za swoje postępowanie.W Polsce dalej obowiązuje stara zasada kradnij , ale dużo , aby ci starczyło na prawnika
, Podejrzany o przyjęcie 5 milionów złotych łapówek były dyrektor Centrum Projektów Informatycznych w MSWiA Andrzej M. (40 l.). mimo odsiadki w areszcie dostaje na konto połowę pensji, a dni za kratkami wliczają mu się do stażu pracy i będą brane pod uwagę przy przejściu na policyjną emeryturę. Mimo poważnych zarzutów nie wyrzucono go z pracy, a jedynie... zawieszono.

wyrok kieleckiego Sądu Okręgowego, który orzekł, że przewlekłe postępowania administracyjne i utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej nie naruszają dóbr osobistych przedsiębiorców

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki