REKLAMA

Budimex widzi możliwości inwestycyjne w usługach, gospodarce odpadami i OZE

2021-02-22 16:08
publikacja
2021-02-22 16:08
fot. Krystian Maj / FORUM

Środki ze sprzedaży Budimeksu Nieruchomości mogą wesprzeć dalszą dywersyfikację grupy Budimex. Zarząd widzi możliwości inwestycyjne w usługach, gospodarce odpadami i OZE - poinformowała spółka w komunikacie. Grupa planuje też dywersyfikację geograficzną w ramach segmentu budowlanego, pod uwagę bierze rynek niemiecki, czeski i słowacki.

"Środki ze sprzedaży segmentu deweloperskiego mogą wspierać dalszą dywersyfikacja biznesową Grupy Budimex, ale decyzja o ich finalnej alokacji należy do akcjonariuszy. Zarząd widzi kilka możliwości inwestycyjnych w obszarze segmentu usług. Roczna sprzedaż w tym segmencie przekroczyła 600 milionów złotych, a aktualna rentowność operacyjna wynosi 11-12 proc." - podała grupa w komunikacie.

"W planach są przejęcia co najmniej jednej mniejszej firmy z branży gospodarki odpadami w roku. W dłuższym horyzoncie czasowym Budimex planuje także dywersyfikację geograficzną w ramach segmentu budowlanego. W obszarze zainteresowań grupy jest rynek niemiecki, czeski i słowacki. Dodatkowo analizowana jest możliwość zaangażowania się w budowę farm wiatrowych albo fotowoltaicznych – jako wykonawca, ale także jako inwestor" - dodano.

Budimex poinformował w poniedziałek, że zawarł warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce zależnej Budimex Nieruchomości za 1,51 mld zł. Po podpisaniu umowy rozporządzającej, grupa rozpozna ok. 690 mln zł skonsolidowanego zysku przed opodatkowaniem. Nabywcą jest CP Developer - spółka utworzona w celu zawarcia umowy przez podmioty powiązane z Cornerstone Partners i Crestyl Real Estate.

Umowa ma zostać zawarta po uzyskaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. Warunek ten, zgodnie z postanowieniami umowy, powinien zostać spełniony do 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki