Brytyjskie ministerstwo skarbu ostrzega przed kosztami Brexitu

Brytyjskie ministerstwo skarbu opublikowało w poniedziałek raport, w którym ostrzega przed kosztami Brexitu. "Wniosek jest jasny: Wielka Brytania będzie na zawsze zubożona, jeśli wyjdzie z Unii Europejskiej" - powiedział minister skarbu George Osborne.

Brytyjskie ministerstwo skarbu ostrzega przed kosztami Brexitu
Brytyjskie ministerstwo skarbu ostrzega przed kosztami Brexitu (ingimage)

Według raportu ministerstwa, który przedstawił Osborne, koszty gospodarcze Brexitu byłyby bardzo wysokie. W krótkiej perspektywie oznaczałoby to "gwałtowne wstrząsy ekonomiczne"; na dłuższą metę każde brytyjskie gospodarstwo domowe musiałoby się liczyć ze zmniejszeniem dochodów o około 4,3 tys. funtów rocznie.

Gdyby w referendum w sprawie przynależności do UE zwyciężyli eurosceptycy Londyn musiałby rozpocząć długi okres negocjacji z Brukselą w sprawie nowych ram prawnych współpracy gospodarczej, handlowej oraz swobodnego ruchu unijnych i brytyjskich obywateli.

Osborne ostrzegł, że Wielka Brytania nie zawarłaby umów korzystniejszych niż te, które obowiązują ją jako członka UE i podkreślił, że osoby, które prowadzą teraz kampanię na rzecz Brexitu to "ekonomiczni ignoranci". Raport ministerstwa, w którym przeanalizowano trzy scenariusze dotyczące przebiegu tych nowych negocjacji przewiduje, że w każdym wariancie brytyjska gospodarka będzie odczuwać negatywne skutki Brexitu do 2030 roku.

W niedzielę przywódczyni Szkockiej Partii Narodowej (SNP) Nicola Sturgeon powiedziała, że Szkocja powinna rozpisać kolejne referendum w sprawie niepodległości od Zjednoczonego Królestwa, jeśli Wielka Brytania wyprowadzi ją "wbrew jej woli" z Unii Europejskiej.

Głosowanie w sprawie przynależności do UE, które odbędzie się 23 czerwca, może doprowadzić do sytuacji, w której zwycięstwo eurosceptyków doprowadzi do niepodległości Szkocji - ostrzegają eksperci.(PAP)

fit/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~E-Migrant

Podziekowac Premierowi za ta sytuacje.
Omamiony bankierami obiecal referendum: ze Unia zla, ze emigranci zabrali leniwym miejscowym prace - a jak przyjezdni maja prace - to oczywiscie zabrali benefity, domy socjalne i Bog wogole wie jacy to oni wszyscy zli!
My, Anglicy - my nie.
Oni wszyscy zli!

Anglicy zapamietaja bardzo dobrze - jak Blaira w Iraku - i sluch po Cameronie zaginie.
Gazety po 20 pensow, wiadomo przez kogo oplacone - swoimi idiotycznymi naglowkami wypraly im mozgi - szybko i zręcznie.
A tak narawde to chciwe City, bogata smietanka, chciala by miec wolne rece by skubac caly swiat bez oporow - ile sie da!!!!!
A tu kicha...
Unia nie pozwala :(

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil