REKLAMA

Brytyjskie ministerstwo obrony: Rosjanie umacniają się na południu Ukrainy

2022-08-14 15:20
publikacja
2022-08-14 15:20
Brytyjskie ministerstwo obrony: Rosjanie umacniają się na południu Ukrainy
Brytyjskie ministerstwo obrony: Rosjanie umacniają się na południu Ukrainy
fot. ALEXANDER ERMOCHENKO / / Reuters

W ciągu mijającego tygodnia priorytetem rosyjskich działań było przegrupowanie oddziałów wojskowych w celu umocnienia pozycji na południu Ukrainy - przekazało w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony.

Ponadto wspierane przez Rosję siły samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej w Donbasie kontynuowały próby ataków na północ od Doniecka - wynika z aktualizacji danych wywiadowczych, zamieszczonych przez brytyjski resort na Twitterze.

Szczególnie ciężkie walki skupiły się na wsi Pisky, w pobliżu miejsca, gdzie znajduje się lotnisko w Doniecku. Wcześniej Rosjanie informowali, że w pełni kontrolują tę miejscowość.

Brytyjski wywiad poinformował również, że rosyjskie natarcie prawdopodobnie ma na celu zapewnienie sobie kontroli nad drogą M04, głównym podejściem do Doniecka od zachodu. (PAP)

sm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
wibor3m
Gdzie jest ta ukraińska ofensywa? Obiecali ją na to lato.....
darius19
Rosja to kraj bandycki. Kazda porazka Putlera, zmniejsza szanse na to, zeby u nas tez to sie stalo

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki