REKLAMA

Brytyjskie MON: Rosja szykuje się na wiele lat wojny w Ukrainie

2023-10-01 08:56
publikacja
2023-10-01 08:56

Planowany przez rosyjskie ministerstwo finansów wzrost wydatków na obronność sugeruje, że Rosja przygotowuje się na wiele kolejnych lat walk na Ukrainie - przekazało w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony.

Brytyjskie MON: Rosja szykuje się na wiele lat wojny w Ukrainie
Brytyjskie MON: Rosja szykuje się na wiele lat wojny w Ukrainie
fot. ALEXEY PAVLISHAK / / Reuters

Jak podano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, dokumenty, które najwyraźniej wyciekły z rosyjskiego ministerstwa finansów, sugerują, że rosyjskie wydatki na obronność mają wzrosnąć w 2024 roku do około 30 proc. całkowitych wydatków publicznych. Ministerstwo proponuje budżet obronny w wysokości 10,8 bln rubli, co odpowiada około 6 proc. PKB i stanowi wzrost o 68 proc. w stosunku do 2023 roku.

"Jest wysoce prawdopodobne, że Rosja może utrzymać ten poziom wydatków na obronność przez 2024 rok, ale tylko kosztem szerszej gospodarki. Pełne szczegóły dotyczące rosyjskich wydatków na obronę są zawsze niejawne, ale liczby te sugerują, że Rosja przygotowuje się na wiele kolejnych lat walk na Ukrainie" - napisano. Dodano, że w minioną środę zasugerował to też minister obrony Siergiej Szojgu, mówiąc, że jest przygotowany na kontynuację konfliktu do 2025 r. (PAP)

bjn/ fit/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (46)

dodaj komentarz
1984
Bardzo długo za 1 PLN płacono 10 rubli. Gdy napadli na Ukrainę odgrażali się, że nie zagrozi to kursowi rubla. Na forum bankiera byli nawet tacy co naganiali do inwestycji w lecącą na łeb ruską walutę. Co mamy teraz z RUB każdy widzi ale to nie koniec opowieści. Benzyna w FR kosztuje ok. 60 rubli czyli gdyby sprawdził się sen o odzyskującym Bardzo długo za 1 PLN płacono 10 rubli. Gdy napadli na Ukrainę odgrażali się, że nie zagrozi to kursowi rubla. Na forum bankiera byli nawet tacy co naganiali do inwestycji w lecącą na łeb ruską walutę. Co mamy teraz z RUB każdy widzi ale to nie koniec opowieści. Benzyna w FR kosztuje ok. 60 rubli czyli gdyby sprawdził się sen o odzyskującym siłę rublu kosztowałaby dokładnie tyle samo co w Polsce.

Wniosek: Rosja w rozumieniu Putin i jego koledzy może jest przygotowana na kilka lat wojny ale jej mieszkańcy niekoniecznie. Coraz głębiej w oczy zagląda im bieda i za rok będą miło wspominali lata 90-te.
jarunia
a ja się szykuje na wojnę w Jakucji, słuchaj Putin gumofilce już mam
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zenonn odpowiada (usunięty)
Ukraina wielokrotnie próbowała uzyskać niepodległość od sąsiada.
Różni jej obiecywali pomoc: Polacy, Niemcy, Amerykanie.


Polska podpisała porozumienie z Ukraińską Republiką Ludową. Dokument ustalał granicę między państwami, a jego dopełnieniem była konwencja zakładająca wspólną walkę przeciwko zagrożeniu ze strony Armii
Ukraina wielokrotnie próbowała uzyskać niepodległość od sąsiada.
Różni jej obiecywali pomoc: Polacy, Niemcy, Amerykanie.


Polska podpisała porozumienie z Ukraińską Republiką Ludową. Dokument ustalał granicę między państwami, a jego dopełnieniem była konwencja zakładająca wspólną walkę przeciwko zagrożeniu ze strony Armii Czerwonej. Dla Marszałka był to jeden z fundamentów jego planu budowy nowego ładu w Europie Środkowej.

"Ja was przepraszam, panowie, ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być".

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1505014,1,pakt-pilsudski-petlura.read
mirek6504
USA & UE vs Rosja Chiny a teatr wojny Ukrainy taka jest prawda !!
mesten
USA ma budżet zbrojeniowy 800 miliardów USD, jak dają 10% Ukrainie to Putler będzie się smażył jak frytka.
abcx
Niby ma super budżet zbrojeniowy ale Ukrainie tak słabo pomaga jak by ta wojna miała trwać aż się zupełnie skończą Ukraińcy którzy by mogli na tej wojnie zginąć...
mkk6999
Anglosasy wojne kolejna przegrali,
tzw. kontofensywa to dobiwanie-zbieranie 600 000 zwlok
monuz
6 proc. PKB oficjalnie Rosja daje na tę wojnę, realnie z ukrytymi wydatkami to już prawie 50% całego budżetu tego biednego państwa i to tylko po to by 2 armia świata kosztem ogromnych strat hamowała Ukraińców
mkk6999
Zmyslasz
Rosja jest 5. w swiece wg Swiatowego Banku

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki