REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Brytyjski minister: Ponad 8 dni bez dostaw prądu to sytuacja nie do przyjęcia

2021-12-05 14:42
publikacja
2021-12-05 14:42
Brytyjski minister: Ponad 8 dni bez dostaw prądu to sytuacja nie do przyjęcia
Brytyjski minister: Ponad 8 dni bez dostaw prądu to sytuacja nie do przyjęcia
fot. PHIL NOBLE / / Reuters

Ponad osiem dni przerwy w dostawie energii po burzy śnieżnej jest sytuacją "całkowicie nie do przyjęcia" - oświadczył w niedzielę brytyjski minister biznesu i energii Kwasi Kwarteng. Tymczasem na przyszły tydzień meteorolodzy zapowiadają kolejną burzę śnieżną.

Według organizacji dostawców energii ENA w niedzielę rano prądu nadal pozbawionych było 4025 gospodarstw domowych w północnej Anglii oraz Szkocji, podczas gdy w sobotę ta liczba wynosiła 4700. W niedzielę wieczorem minie dziewiąta pełna doba od uderzenia burzy śnieżnej Arwen, której efektem były połamane słupy wysokiego napięcia i zerwane linie energetyczne. Jej skutki dotknęły ok. milion domostw, choć do 99,5 proc. z nich dostawy prądu zostały już przywrócone.

Northern Powergrid, firma zarządzająca sieciami energetycznymi w północno-wschodniej Anglii, oświadczyła, że ma nadzieję na przywrócenie dostaw prądu do wszystkich odbiorców do wtorku.

Minister Kwarteng pojechał do północno-wschodniej Anglii, żeby ocenić na miejscu, dlaczego naprawy na niektórych terenach trwają tak długo. "Całkowicie zgadzam się, że jest to całkowicie nie do przyjęcia. To niewłaściwe, że ludzie są pozbawieni prądu przez tak długi okres. W obecnych czasach nie powinno być tak, że 4000 osób jest bez prądu przez tak długi czas" - powiedział.

Dodał, że przeprowadzone zostanie postępowanie wyjaśniające i jeśli okaże się, że firmy energetyczne nie inwestowały w infrastrukturę, to mogą na nie zostać nałożone kary.

Tymczasem urząd meteorologiczny Met Office ostrzegł w niedzielę, że nad Wielką Brytanię nadciąga kolejna burza śnieżna - Barra, i przejdzie ona także przez te obszary, które zostały dotknięte poprzednią. Obfite opady śniegu, ulewne deszcze oraz silne wiatry zapowiadane są od poniedziałku, przy czym główne uderzenie Barry spodziewane jest we wtorek.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński 

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
ajwaj_
Wyjscie bedzie...chyba

Póki w BalticPipie lapia myszy i nietoporze,
PISia dat ten gaz "norweski" Angolom.
bedzie pewnie cieplo i mniej smierci z zamarzniecia
dididif
Należy przypomnieć, że międzynarodówka komunistyczna (globaliści) nie walczą już z ociepleniem klimatu, lecz ze zmianami klimatu. Oznacza to, że płacimy biliony dolarów bolszewikom za wypróżnianie z ditlenku węgla, kiedy nie ma burzy śnieżnej oraz płacimy bolszewikom biliony dolarów bolszewikom za wypróżnianie Należy przypomnieć, że międzynarodówka komunistyczna (globaliści) nie walczą już z ociepleniem klimatu, lecz ze zmianami klimatu. Oznacza to, że płacimy biliony dolarów bolszewikom za wypróżnianie z ditlenku węgla, kiedy nie ma burzy śnieżnej oraz płacimy bolszewikom biliony dolarów bolszewikom za wypróżnianie z ditlenku węgla, kiedy jest burza śnieżna.
demeryt_69
Czy ten Kwasi jest z Wybrzeża Kości Słoniowej? Tam nigdy nie pada śnieg :)

abcx
Sokoro dostarczanie prądu w UK jest działalnością do której trzeba dopłacać z własnej kieszeni i 22 firmy już zbankrutowały to te braki dostaw prądu będą się pewnie przedłużały do nieskończoności albo do momentu aż znowu ta działalność będzie przynosić jakiś zysk operatorom..
samsza
Brak prądu to nic strasznego. Za to kolejne burze śnieżne to poważny objaw globalnego ocieplenia. Powinna się wypowiedzieć Rada Klimatyczna przy premierze w sprawie obostrzeń. Na początek wyłączenie 1-2 elektrowni, to może zimę się uda uratować...

Powiązane: Niebezpieczne żywioły

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki