REKLAMA
DZIEŃ UE

Brytyjski koncern zbrojeniowy BAE Systems wchodzi do Ukrainy

2023-05-30 17:36
publikacja
2023-05-30 17:36

Brytyjski koncern zbrojeniowy BAE Systems utworzy swoje biuro na Ukrainie; w dalszej kolejności możliwe jest też otwarcie w naszym kraju zakładów naprawczych i produkcyjnych tej firmy - oznajmił we wtorek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski po rozmowie z kierownictwem BAE Systems.

Brytyjski koncern zbrojeniowy BAE Systems wchodzi do Ukrainy
Brytyjski koncern zbrojeniowy BAE Systems wchodzi do Ukrainy
/ Kancelaria Prezydenta Ukrainy

"Jesteśmy gotowi stać się ważnym regionalnym centrum serwisowania i wytwarzania różnego rodzaju produktów BAE Systems" - powiadomił Zełenski na Telegramie.

Przywódca dodał, że w rozmowie w formie online uczestniczyli prezes koncernu Charles Woodburn, dyrektor zarządzająca Gabby Costigan, a także dyrektor ds. współpracy z Ukrainą Christian Seear.

BAE Systems (British Aerospace Electronic Systems) to jeden z największych brytyjskich koncernów zbrojeniowych wytwarzający również samoloty cywilne. Firma założona w 1999 roku jest producentem (samodzielnie lub we współpracy z innymi podmiotami) m.in. samolotów z serii Airbus, myśliwców Eurofighter Typhoon i Lockheed Martin F-35 Lightning II, a także bojowych wozów piechoty Bradley.

szm/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
mistrz_erudycji
Sami widzicie że ta 'wojenka' potrwa jeszcze z 7 lat, żaden koncern nie budował by tam fabryk nie wiedząc ile jeszcze potrwa utylizacja Słowian. Wiedzą i będą tam tyle ile trzeba by się opłacało.
Cyrk Panie..
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zoomek
a to byłoby z jednej strony tęczowo choć jednak brunatno

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki