REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Brytyjski MON: Rosja gra globalnym bezpieczeństwem żywnościowym

2022-05-29 09:03
publikacja
2022-05-29 09:03
Brytyjski MON: Rosja gra globalnym bezpieczeństwem żywnościowym
Brytyjski MON: Rosja gra globalnym bezpieczeństwem żywnościowym
fot. MAXIM SHEMETOV / / Reuters

Rosja jest gotowa wykorzystywać globalne bezpieczeństwo żywnościowe do własnych celów politycznych, a oferta stworzenia korytarza dla statków z żywnością w zamian za zniesienie sankcji wskazuje, że są one dotkliwe - przekazało w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony.

"25 maja wiceminister spraw zagranicznych Rosji Andriej Rudenko powiedział, że Rosja jest gotowa zapewnić korytarz humanitarny dla statków przewożących żywność przez Morze Czarne w zamian za zniesienie sankcji. Minister zwrócił się również do Ukrainy o oczyszczenie z min terenu wokół portu w Odessie, aby umożliwić przepływ statków" - napisano w w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

"Prośba Rudenki o oczyszczenie z min jest zgodna z podstawową doktryną współczesnej rosyjskiej strategii informacyjnej: wprowadzaniem alternatywnych narracji, nawet jeśli są one nieprzekonujące, w celu utrudnienia odbiorcom zrozumienia sytuacji" - podkreśla brytyjskie ministerstwo obrony. Zaznacza, że Ukraina rozmieściła miny morskie tylko ze względu na utrzymującą się wiarygodną groźbę rosyjskich desantów z Morza Czarnego.

"Rosja pokazała, że jest gotowa wykorzystywać globalne bezpieczeństwo żywnościowe do własnych celów politycznych, a następnie przedstawiać się jako rozsądny aktor i obwiniać Zachód za wszelkie niepowodzenia. Próba doprowadzenia przez Rosję do złagodzenia sankcji międzynarodowych również uwypukla presję, jaką sankcje wywierają na reżim" - dodano. (PAP)

bjn/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (3)

dodaj komentarz
powiemwamcomysle
Ale zdjecie dali. To jest bogobojny czlowiek ze swieczka w cerkiwi, ktory dba o dobrobyt wszystkich swoich obywateli i teraz bardzo chce nakarmic caly swiat, wiec zniescie sankcje i rozminujcie port w odessie. Rosjanie tam nigdy nie chcieli wchodzic to tylko anglosaska propaganda. A drogo jest, bo zmusilismy ruskich do wojny zeby Ale zdjecie dali. To jest bogobojny czlowiek ze swieczka w cerkiwi, ktory dba o dobrobyt wszystkich swoich obywateli i teraz bardzo chce nakarmic caly swiat, wiec zniescie sankcje i rozminujcie port w odessie. Rosjanie tam nigdy nie chcieli wchodzic to tylko anglosaska propaganda. A drogo jest, bo zmusilismy ruskich do wojny zeby na nich nalozyc sankcje. Na fantazji te komentarze ponizej naprawde :)
moshe_klotz
Anglo-sasów Ende-finito
Nie maja nawet odzywek dla dzieci - alergie, smierci
Bajki "winna Rosja" dawno nie dzIala

W fejki wierza twórcy, jak np. kapral na Wschodnia Europe,
znany inseminator Johnny Shatter Hand
zoomek
Jest dokladnie odwrotnie - to wy zabolkowaliście Rosję i jej eksport np nawozów. Uważam że to naprawdę jest porozumienie psychopatów ponieważ drą teraz za wszystko 3x drożej. A że biedni cierpią? Psychopata nie posiada empatii. Giń frajerze.

Powiązane: Kryzys żywnościowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki