REKLAMA
WEBINAR

Brytyjski MON: Rosja ćwiczyła obronę Mostu Krymskiego

2023-05-29 09:30
publikacja
2023-05-29 09:30

Rosja przeprowadziła ćwiczenia obronne wokół Mostu Krymskiego, które obejmowały m.in. stworzenie na tej przeprawie zasłony dymnej - przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony. Położenie mostu jest strategiczne - prowadzi on bezpośrednio z Rosji na terytorium okupowanego Krymu.

Brytyjski MON: Rosja ćwiczyła obronę Mostu Krymskiego
Brytyjski MON: Rosja ćwiczyła obronę Mostu Krymskiego
fot. Budilnikov Yuriy / / Shutterstock

W codziennej aktualizacji wywiadowczej podano, że 24 maja Rosja przeprowadziła ćwiczenia wokół Mostu Krymskiego, a obejmowały one stworzenie zasłony dymnej, częściowo maskującej most. Zasłona została stworzona przez montowane na ciężarówkach generatory dymu TDA-3, prawdopodobnie z 28. brygady rosyjskich wojsk obrony nuklearnej, biologicznej i chemicznej.

"Rosyjska doktryna uważa użycie dymu za część maskirowki (kamuflażu i wprowadzania w błąd) - na co kładzie duży nacisk. Jednak w praktyce rosyjska maskirowka jest generalnie nieskuteczna w wojnie na Ukrainie, prawdopodobnie z powodu braku silnej roli centralnego planowania i słabej dyscypliny bojowej na niskim szczeblu" - uważa brytyjski resort obrony. (PAP)

bjn/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
chlopekroztropek
roSSjanie są jednak inteligentni. Wystarczy rozpylić nieco dymu i już Ukraińcy nie bedą mieli pojęcia gdzie znajduje się most. Proste i genialne!

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki