REKLAMA

Brytyjska prasa punktuje podejrzane unijne inwestycje w Polsce

2012-11-04 12:50
publikacja
2012-11-04 12:50
Brytyjska gazeta niedzielna "The Sunday Telegraph" przeprowadziła własne dochodzenia, na co wydawane są pieniądze z unijnych Funduszy Strukturalnych. Wśród przykładów kwestionowanych przez "Telegrapha" inwestycji są dwa z Polski.

euro
Źródło: Thinkstock
Gazeta nie od dziś aktywnie współtworzy opinię Brytyjczyków o irracjonalnym, a nawet wręcz podejrzanym charakterze wielu unijnych wydatków. Tym razem powołuje się jednak na własny, dotychczas nieujawniony, raport Komisji Europejskiej sprzed 2 lat.

Ośrodek kultury i sztuki w Białymstoku i Ogród Biblijny w Muszynie


Wymienia on 49 projektów przerwanych z powodu braku przejrzystości w wydatkowaniu unijnych pieniędzy. Dalszych 121 otrzymało z tego samego powodu żółtą kartkę. Są wśród nich ogród kwiatowy we Francji, festiwal jazzowy na Gwadelupie - francuskim departamencie zamorskim na Karaibach, festiwal śpiewaczy Una Voce Per Padre Pio we Włoszech, a także ośrodek kultury i sztuki w Białymstoku i Ogród Biblijny w Muszynie.

Fundusze strukturalne dokonują niecelnych i ekonomicznie irracjonalnych inwestycji


Trzy Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej wydają jedną trzecią całego budżetu Unii. Dwa z nich - Rozwoju Regionalnego i Socjalny inwestują we wszystkich państwach członkowskich, trzeci - Kohezyjny - tylko w 14 uboższych, w tym w Polsce. "Fundusze strukturalne dokonują niecelnych i ekonomicznie irracjonalnych inwestycji.

Pieniądze są zbyt często pompowane w projekty o minimalnych, albo wręcz negatywnych efektach" - powiedział "Sunday Telegraphowi" Paweł Świdlicki - analityk ugrupowania Open Europe, które postuluje głęboką reformę Unii.Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Grzegorz Drymer/Londyn/skŹródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~cukierek z Polski
Zxc,
co to jest Polandia, walku?
~Obiektywny
Wiadomo że sceptycyzm malej brytanii ma cel polityczny GB nie podoba sie to ze na wschod powstaje struktura z ktora brytyjczycy musza sie liczyc stad dywersja polityczna w UE stosowana przez GB. Jednak tu maja racje wiele inwestysji to tylko glupie wydawanie kasy najwiekszym beficjentem UE w PL jest KK ta antyunijna instytucja
~obserwator24
Brytyjczycy to dosc racjonalni ludzie. jak chcą dyscypliny budżetowej w uni to robia sensownie.
Krzyk podnoszą chętni do wydawania cudzych pieniędzy.
Popieram brytyjczykow niezależnie do tego gdzie wydaje sie irracjonalnie pieniadze.
~re
a co oni lepsi od jankesów ,też zdominowal świat koloniami i wyzyskiwali innych ,zdradzili polskę .itd.CZYM WY SIE WOGÓLE PODNIECACIE.
~punk
A myślisz emigrancie że w JunajtedKingdom nie prowadzi się debilnych projektów na potrzeby lordów:). W sumie skąd masz wiedzić jak kosisz trawę:)??
~RARE
Co ma do tego GB , skoro do Unii nie należy
~Zxc
W Polandii to jest pełno wałków. Dosłownie wałek na wałku.

Powiązane: Dotacje unijne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki