Brytyjska policja: Państwo Islamskie planuje spektakularne ataki

Państwo Islamskie (IS) chce przeprowadzić "olbrzymie i spektakularne" ataki w Wielkiej Brytanii "wymierzone w zachodni styl życia" - poinformował w poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel policji londyńskiej Mark Rowley.

Brytyjska policja: Państwo Islamskie planuje spektakularne ataki
Brytyjska policja: Państwo Islamskie planuje spektakularne ataki (Islamic State Media)

Odpowiedzialny za operacje specjalne prowadzone przez Policję Metropolitalną funkcjonariusz powiedział, że wzrasta zagrożenie ze strony ugrupowania terrorystycznego, które kontroluje znaczną część terytorium Iraku i Syrii. Jego zdaniem IS zamierza przeprowadzać zamachy, takie jak w listopadzie 2015 roku w Paryżu, w których zginęło 130 osób.

"To co w ostatnich miesiącach obserwujemy, to narastanie zagrożenia, nowe plany zamachów na zachodni styl życia wymierzone przeciwko szerokiemu wachlarzowi celów od policji i wojska i takich, które uosabiają państwo, po znacznie szerszy ich wachlarz" - powiedział dziennikarzom Rowley.

Według tego wysokiej rangi oficera policji mamy obecnie do czynienia z ugrupowaniem terrorystycznym, które "myśli o zakrojonych na dużą skalę, ambitnych i spektakularnych atakach, niekoniecznie takich z jakimi mieliśmy do czynienia dotychczas".

Kierownictwo brytyjskich sił bezpieczeństwa ostrzegało już przed wielkim zagrożeniem ze strony radykalizujących się młodych mieszkańców W. Brytanii, zwłaszcza 800 obywateli brytyjskich, którzy od chwili wybuchu wojny domowej w Iraku i Syrii przyłączyli się do ugrupowań terrorystycznych walczących w tych krajach.

Rowley dodał, że ostatnie aresztowania pokazały, iż IS zmieniło metodę przerzucania wyszkolonych i uzbrojonych bojowników do północnej Europy. "Ugrupowania terrorystyczne zawsze dążą do przeprowadzania coraz większych i bardziej widowiskowych ataków ponieważ wywołują one większy wstrząs" - dodał przedstawiciel londyńskiej policji.

W 2015 roku zatrzymano w W. Brytanii w związku z zagrożeniem terrorystycznym więcej osób, niż kiedykolwiek wcześniej, w tym pewną liczbę bardzo młodych kobiet. (PAP)

ik/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~tindala

Może by na początek robić jak Izraelczycy. Przyjeżdża buldożer i burzy dom rodzinny terrorysty.
Gdyby tak pozbawiać obywatelstwa i wydalać miłośników survivalu w Syrii i ich rodziny to same rodziny pilnowałyby swoich frustratów. Jestem pewien że Zimbabwe lub Korea Północna za stosowną opłatą chętnie przyjmie nowych "obywateli" Prawda że to proste.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~exBristol

hehhehe trzeba bylo sobie sprowadzic wiecej wyznawcow falszywego proroka i dac im wieksze zasilki!!!!!!!

! Odpowiedz
4 19 ~Eltor

Atak wymierzony w zachodni styl życia przeprowadzają władze krajów Europy, do których masowo sprowadza się Arabów i Murzynów.
W konsekwencji mamy powoli wypierane rodzime, europejskie tradycje i kultura, a w ich miejsce coraz więcej wchodzi tradycji i kultury ludów pustyni.

! Odpowiedz
0 3 ~bandit

nie trzeba być wysokim ranga oficerem aby dojść do podobnych wniosków............ale, co z tego???

! Odpowiedz
16 2 ~Obserwator

Wiemy, wiemy. Już jedną oponę prezydenta super mocarstwa udało im się uszkodzić.

! Odpowiedz
2 13 ~Dżejms

Dziwne - chyba desant spadochronowy najpierw bo skąd niby tam by się mieli brać agresywni muzułmanie? Co na to pani Środa albo inne stwory pozbawione prawej półkuli? Przecież to straszny średniowieczny KK jest wrogiem postępu. I z tego co pamiętam to islam jest religią pokoju. Może ISIS zaatakuje prosto z Watykanu? No sam już nie wie. Co na to Swetru? Co na to KOD? Jak żyć Adasiu M.?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 18 ~samisobieROBIA

Przeciez Anglia rozdaje im mieszkania socjalne,za darmo, sredniej wartosci 500 000 GBP I caly czas placi im za to ze posiadaja dzieci, oni wrecz placa im za przyrost populacji.

Cameron chce zabrac zasilki Polakom, a z naszych podatkow sponsoruje emigrantow spoza EU, rozdajac im paszporty I mieszkania masowo I za darmo.

! Odpowiedz
2 5 ~Fred

Dex, to samo bedziesz mial w PL wiec nie ciesz sie tak bardzo.

! Odpowiedz
0 16 ~dex

Tego nawet nie da się juz komentować. Tylko debile zapraszają do siebie islamskich morderców cóż im więcej poprawnego lewactwa wymordują tym lepiej dla europy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil