REKLAMA

Brytyjska firma rozważa wprowadzenie wymogu szczepień przeciw Covid-19 dla pracowników

2021-01-14 18:30
publikacja
2021-01-14 18:30
fot. PhotobyTawat / Shutterstock

Firma hydrauliczna z Londynu chce zmienić swoje umowy o pracę tak, aby uwzględnić wymóg przyjęcia przez pracowników szczepionki przeciw Covid-19 - poinformował w czwartek założyciel przedsiębiorstwa. Dodał jednak, że nikt nie zostanie zwolniony za odmowę szczepienia.

Założyciel Pimlico Plumbers Charlie Mullins powiedział, że zatrudniająca ponad 400 osób firma rozmawiała z prawnikami o możliwości wprowadzenia obowiązku szczepienia dla nowych pracowników.

Dodał, że przedsiębiorstwo bada również, w jaki sposób może zmodyfikować istniejące umowy z pracownikami, ale podkreślił, że nikt nie zostałby zmuszony do otrzymania szczepionki ani zwolniony za odmowę jej przyjęcia.

Mullins w rozmowie telefonicznej z agencją Reutera stwierdził, że jego zdaniem na szczepienie zdecydowałoby się 99 proc. pracowników firmy. "Kto przy zdrowych zmysłach odrzuciłby jedną igłę lub jedno ukłucie, które mogłoby uratować życie?" - powiedział.

Pytany, czy istnieje sprzeczność między stwierdzeniem, że umowy mogłyby zostać zmodyfikowane tak, by zawierały wymóg szczepienia, a tym, że nikt nie zostanie zwolniony za odmowę szczepienia, Mullins przedstawił sprawę jako kwestię perswazji, a nie przymusu. Wyjaśnił, że jeżeli będzie możliwy prywatny zakup szczepionek, z przyjemnością zapłaci za preparaty dla swoich pracowników, a szczepienie może się odbywać w godzinach pracy.

W środę prezes zarządu grupy Unilever Alan Jope powiedział, że firma zdecydowanie zachęca swoich pracowników do przyjęcia szczepionki, ale nie będzie jej wymagała. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
abcx
A jak komuś coś się stanie to też z przyjemnością zapłaci?
uczen_manueli_g
https://www.hitc.com/en-gb/2020/08/04/charlie-mullins-net-worth/

Kolesiowi odbiło.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki