Brytyjska armia jest gotowa przyjąć kobiety

Brytyjska armia jest gotowa przyjąć kobiety do służby w oddziałach liniowych piechoty i wojsk pancernych. Do tej pory kobiety służyły w armii tylko na stanowiskach niewymagających bezpośredniego udziału w operacjach na froncie.

(fot. Hubert Bierndgarski/REPORTER / EastNews)

Kobiety służą już jako piloci wojskowi i marynarze. W tym roku dopuszczono je również do służby na brytyjskich okrętach podwodnych. W armii służą w korpusie medycznym, w łączności, żandarmerii i artylerii, ale nie w piechocie i w oddziałach pancernych. Może to ulec zmianie już od 2016 roku.

Jak powiedział BBC brytyjski minister obrony Michael Fallon: "Musimy jeszcze przeprowadzić niewielki przegląd naszych progranów szkoleniowych, aby upewnić się, że nie będą one szkodzić zdrowiu kobiet, na przykład przez dźwiganie takich samych ciężarów jak mężczyźni".

Emerytowana brygadier Ashley Merry, najwyższa jak dotąd stopniem kobieta w brytyjskiej armii, powiedziała: "Obawiam się, że służba kobiet w piechocie to o krok za daleko ze względu na wysiłek fizyczny". Minister Fallon uważa jednak: "Selekcja do armii na każdym szczeblu powinna się opierać na kryteriach zdolności do służby, a nie płci".

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Grzegorz Drymer/Londyn/em/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~matka

Ach te kobiety, prawde tu ktos pisze ze zarywają zonatych i wyższych rangą, kawalerzy za bardzo je nie interesują, jako matka wiem cos na ten temat, i szlag mnie trafia że taka panienka potrafi zarzucić siec na żonatego, pusta kobieta kokietka, tylko nie bierze pod uwage że dzieci ja przeklinają , kiedys może sama zrozumie jedna z drugą jak jej to sie przytrafi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~NoComment

To w Wojsku będzie burdel? Będą się je**ć ?

! Odpowiedz
0 4 ~Hor

"... aby upewnić się, że nie będą one szkodzić zdrowiu kobiet, na przykład przez dźwiganie takich samych ciężarów jak mężczyźni". Wojna nie idzie na ustępstwa i ma w dupie to, że ktoś nie da rady dźwigać potrzebnego osprzętu. W piechocie brakuje "murzynów" do odwalania brudnej roboty więc armia brytyjska bierze się za kobiety. Proponuje więc aby w pierwszym szeregu puścić feministki, które będą wielce oburzone gdy któryś z wrogich żołnierzy strzeli do nich podczas ich "okresu".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~Miron

Proszę, nie dawajcie więcej kobiet do polskiej armii, to co się teraz dzieje to porażka... Nic nie robią tylko kokietują, i zarywają przełożonych, przesiadują na zwolnieniach... wszystko to burzy prawidłowe funkcjonowanie armii.

! Odpowiedz
0 5 ~kacper

Nie genitalia tworzą kobietę. Te, które z własnej woli idą do wojska należałoby raczej nazwać produktem kobietopodobnym. To chore.

! Odpowiedz
0 2 ~no_i_problem_znikł

Angielki słyną z tego, że raczej nie przyciągają wzroku mężczyzn i to akurat nie jest mit...

! Odpowiedz
6 5 ~kapral

Leżeć wspólnie w okopach to byłaby sama przyjemność. Niech wróg patrzy i zazdrości.

! Odpowiedz
0 8 ~Krzysiek

@~kapral, tylko, że realia wojny nie są takie słodkie. Jeśli żołnierz będący Twym partnerem ma Cię rozkojarzać (swą figurą, seksowną dla Ciebie twarzą, biustem itp), to najszybsza Twa droga do piachu. Jeśli zamiast Ci pomagać, Ty masz jeszcze ją wspierać, to na pewno nie wygrasz w pojedynku z wrogiem, który nie ma podobnych problemów i dylematów do Ciebie.Obecność kobiet powoduje wśród mężczyzn konflikty. O względy, o rozmowę. O wszystko. To obniża ogólne morale męskiego zespołu, który z powodu kobiety przestaje być wiernym sobie zespołem. No chyba, że z kobietami będą Anglicy w armii partnerować facetów gejów...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 1 ~anna odpowiada ~Krzysiek

A to już jest problem faceta, skoro go obecność kobiety rozkojarza. Nie może to być negatywną przesłanką do umożliwienia kobietom służby w piechocie czy innych rodzajach wojsk. Biedni ci żołnierze... ładna buźka i kawałek cycka tak ich rozkojarza, że tracą zdolność bojową...

! Odpowiedz
0 0 ~trewor odpowiada ~anna

Bardzo ciekawi mnie to jak przykładowo będzie na zasadzce chłop się odpryska przez chwilę a kobieta będzie tyłkiem swiecić i taka będzie logika

! Odpowiedz
0 4 ~Szymon odpowiada ~anna

Pomysl troche Anka, co sie dzieje z kobietami trafiajacymi do niewoli? Hmm najpierw sa gwałcone a potem umieraja powoli z bólu? Ale co ja tam moge wiedziec :)

! Odpowiedz
0 1 ~Lolek odpowiada ~anna

Z pomocą saperki :) facet zamaskowany odleje się nawet na leżąco na boku, kobieta będzie świecić dupskiem na 3 kilometry :):)

! Odpowiedz
0 0 ~ROMEO odpowiada ~Szymon

MOZE DLATEGO TAM IDA HAHAHA

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil