WAŻNE

Brytyjscy konserwatyści za zniesieniem udogodnień dla imigrantów z UE

2019-11-17 18:53
publikacja
2019-11-17 18:53

Kierowana przez brytyjskiego premiera Borisa Johnsona Partia Konserwatywna zapowiedziała w niedzielę, że jeśli wygra grudniowe wybory, wprowadzi od stycznia 2021 roku równe traktowanie wszystkich imigrantów, bez obecnych udogodnień dla obywateli państw UE.

/ fot. SIMON DAWSON / Reuters

Przedstawiając szczegóły swej przyszłej polityki imigracyjnej, torysi wskazali przykładowo, że w efekcie brexitu przybysze z Unii Europejskiej będą nabywać prawo do świadczeń socjalnych dopiero po pięciu latach pobytu, podczas gdy obecnie mogą z nich korzystać już po trzech miesiącach.

Konserwatyści chcą też podwyższyć od przyszłego roku z 400 do 625 funtów rocznie opłatę pobieraną od cudzoziemców za pełny dostęp do usług brytyjskiej publicznej służby zdrowia i rozszerzyć obowiązek jej uiszczania na wszystkich zagranicznych pracowników, również z krajów UE. Ma to zapewnić skarbowi państwa dodatkowe 500 mln funtów rocznie.

Ponadto większość osób chcących podjąć pracę w Zjednoczonym Królestwie będzie musiała wcześniej udokumentować otrzymanie konkretnej propozycji zatrudnienia. Obowiązek ten nie obejmie posiadaczy wysokich kwalifikacji zawodowych w pożądanych specjalnościach oraz przybyszów zamierzających podjąć własną działalność biznesową.

"Gdy opuścimy UE, będziemy mieli nową okazję do wykazania się uczciwością i zapewnienia, by wszystkich przyjeżdżających do nas traktowano tak samo. Uczynimy nasz system imigracyjny równym" - głosi wydane przez Johnsona oświadczenie.

Maleje liczba polskich emigrantów. Polacy opuszczają Wielką Brytanię

Maleje liczba polskich emigrantów. Polacy opuszczają Wielką Brytanię

O blisko 100 tys. zmniejszyła się w ubiegłym roku liczba Polaków przebywająca w Wielkiej Brytanii — szacuje GUS. W rankingu najpopularniejszych wśród polskich emigrantów krajów Wielka Brytania straciła miano lidera na rzecz Niemiec. Ponadto  po raz pierwszy w tej dekadzie skurczyła się liczba emigrantów z Polski na świecie.

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
spaceavenger
Akurat. Nietykalna brytyjska sluzba zdrowia odmówi leczenia nietykalnym przybyszom z Azji i Afryki :) Pozbędą się problemu kilkuset tysięcy imigrantów z biednych krajów UE którzy ich niewątpliwie doją. Ale główny problem pozostanie i będzie tak długo jak długo lewicowa administracja będzie mieć ostatnie słowo we Akurat. Nietykalna brytyjska sluzba zdrowia odmówi leczenia nietykalnym przybyszom z Azji i Afryki :) Pozbędą się problemu kilkuset tysięcy imigrantów z biednych krajów UE którzy ich niewątpliwie doją. Ale główny problem pozostanie i będzie tak długo jak długo lewicowa administracja będzie mieć ostatnie słowo we wszystkich ważnych sprawach w kraju.
prs
Przedwyborczy belkot (na peryferiach Europy)..

Nie strasz, nie strasz, kij ma dwa konce.
Wymiekniesz jak Hiszpanie zaczna kasowac korzystajacych z miejscowej sluzby zdrowia, wygrzewajacych stare gnaty emerytow-uciekinierow z mokrej, zagrzybialej Anglii i jak sie zaczna upominac w UK ze to "nie fair!", ze cale
Przedwyborczy belkot (na peryferiach Europy)..

Nie strasz, nie strasz, kij ma dwa konce.
Wymiekniesz jak Hiszpanie zaczna kasowac korzystajacych z miejscowej sluzby zdrowia, wygrzewajacych stare gnaty emerytow-uciekinierow z mokrej, zagrzybialej Anglii i jak sie zaczna upominac w UK ze to "nie fair!", ze cale zycie podatki placili na NHS itd..

Jak z dealem idzie, Dzonson?
Miales wyjsc - na koniec pazdziernika - z umowa lub nie!
Typowa brytyjska flegma, zamulenie, brak wizji, decyzji, odpowiedzialnosci..
Zadne "imperium"..
Fish&chipsa tez pewnie godzine zamawia - na bank!
Drapiac sie po tej czuprynie, stęka eeeee..., yyyyyy.... zastanawia sie: posolic ziemiary czy nie, polac octem czy nie - big problem!..

Obecnym emigrantom w UK moze skoczyc, prawo nie dziala wstecz a po wyjsciu, za jakies 100 lat, niech se zmienia co chce - kogo to obchodzi?..
Pozatym juz widze tlustych Anglikow zbierajacych truskawki na akord, żąkile na polu czy kalafior za minimum wage..
Skad sie tacy ludzie biora w polityce, jakim cudem?..
Zwariowany zachod..
khh
Rozumiem, ze podatki i skladki imigranci tez beda placic dopiero po 5 latach.

Powiązane: Polacy podbijają zagraniczne rynki pracy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki