Broniarz: ZNP podtrzymuje swoje postulaty

Z naszej strony propozycje dotyczą kalendarza i pewnej formy negocjacyjnej - powiedział szef ZNP Sławomir Broniarz w czwartek przed rozpoczęciem negocjacji ze stroną rządową w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Broniarz poinformował, że związek podtrzymuje swoje dotychczasowe postulaty. Pytany przez dziennikarzy o ewentualne propozycje związku na czwartkowe spotkanie, odpowiedział: "Z naszej strony propozycje dotyczą kalendarza i pewnej formy negocjacyjnej".

Szef ZNP przyznał, że do związku docierają informacje, "że rezygnują (ze strajku - PAP) niektóre placówki". Ocenił, że "nie ma tu lawinowego spadku". Podkreślił, że "robią to w porozumieniu z Zarządem Głównym ZNP i my te decyzje szanujemy". Wskazał, że "każdy komitet strajkowy ma prawo do podjęcia takiej decyzji". "One wynikają z różnych uwarunkowań, niestety przede wszystkim tej potężnej presji psychicznej i politycznej wywieranej na nauczycielach i pracownikach oświaty przez lokalne samorządy" oznajmił.

W jego ocenie "tam, gdzie synergia między samorządem a nauczycielami jest poprawna, nie ma takiej sytuacji. Tam, gdzie jesteśmy traktowani jako wrogowie publiczni (), sytuacja jest trudna".

Broniarz był także pytany, czy w rozmowach z rządem zastąpi go inny "negocjator". Odpowiedział, że zgodnie z decyzją Zarządu Głównego ZNP nadal będzie prowadził negocjacje.

Będziemy namawiać centrale związkowe do podpisania porozumienia, bo to jest dobre porozumienie dla nauczycieli, to jest krok we właściwym kierunku - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk przed spotkaniem z oświatowymi związkami zawodowymi w CPS "Dialog".

Dworczyk przed spotkaniem podkreślił, że rządowi zależy na dobru młodzieży, która powinna móc przystąpić do matur.

"Porozumienie mamy ze sobą i będziemy namawiać centrale związkowe do podpisania tego porozumienia. To jest dobre porozumienie dla nauczycieli, to jest krok we właściwym kierunku. Niewystarczający, ale w dobrym kierunku" powiedział szef kancelarii premiera.

"Dziękujemy też Solidarności za konstruktywną postawę, bo dzięki temu nauczyciele dyplomowani w tym roku średnio dostaną 498 zł podwyżki" dodał.

Autor: Wojciech Kamiński, Karolina Kropiwiec

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 15 platformers

Ten gość musi odejść !!!

! Odpowiedz
2 18 antek10

Terrorysci nie nauczyciele. Wzieli za zakładników uczniów. Mają zerow poparcie u rodziców.

! Odpowiedz
2 19 ryszard-taryfiarz

Ta presja na nauczycielach to chyba chodzi o tych którzy mieli tyle odwagi i nie przystąpili do strajku a teraz są 'traktowani jak szczury'

! Odpowiedz
2 38 mark_54

Szanowny Panie Przewodniczący! Poszukuję pomocników na budowę. Jedno miejsce będę trzymał dla Pana, gdy Jego Ekscelencja Schetyna, wyssie Pana i wypluje po kreciej robocie, którą Pan dla niego robi.

! Odpowiedz
7 20 grzegorzkubik

Broniarz bo ja zaraz nie wytrzyma i Ci w łeb huknę. Korwin ma rację. W Polsce powinny być dobrze opłacane dwie grupy pracowników. Policja i wojsko. Wtedy by takiego ZNP-owca złapali, zaprosili do policyjnego autka i powiedzieli „Żądasz podwyżki... czyżby. Zaraz Cię skutecznie przekonamy, że wcale a wcale nie miałeś takich postulatów a twoje strajki to był tylko taki żart.”
Tak powinno być i byłby spokój.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 15 glos_rozsadku

eee nikt by nie gadał z terrorystą. Dostał by pałą po gębie tak jak pozostali strajkujący to by się zaraz wzięli do roboty.

! Odpowiedz
1 44 mlody_123

Stawiamy na stół wszystkie przywileje: roczne pełnopłatne urlopy na podratowanie zdrowia, wcześniejsze emerytury (nauczyciele zaraz po mundurowych najdłużej pobierają emeryturę - około 25 lat), brak możliwości zwolnienia nauczyciela, czyli ogólnie całą kartę nauczyciela.

Zwiększamy liczbę godzin pod tablicą do 24-28h - 200 tys. zwolnionych nauczycieli wcielamy do biznesu zamiast sciągać ukraińców.

Wtedy możemy porozmawiać o podwyżkach rzędu 40-50%.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam forumowiczów

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 34 mark_54

Czy chociaż nauczyciele pozwolą mu wynieść sztandar i zgasić światło po ZNP, gdy się ockną z ręką w nocniku?

! Odpowiedz
2 48 wnr

"potężnej presji psychicznej i politycznej wywieranej na nauczycielach i pracownikach oświaty przez lokalne samorządy" - czyli hasło "tylko świnie siedzą na egzaminie" to samorządy wymyśliły? Kończ waść, wstydu oszędź

! Odpowiedz
3 53 kumatygosc

Stary komuchu i Twoje komusze nauczycielskie towarzycho pokazalo, ze maja gdzies uczniow a ich poziom moralny i nawet intelektualny siega bruku. Zal tylko prawdziwych nauczycieli, ktorzy rozumieli, ze to czysto strajk przeciw rzadowi gdzie za tarcze robily dzieci i mlodziez. Brzydze sie takimi belframi. Od razu takich bym wyrzucil z zawodu. Towarzystwo wzajemnej adoracji przeświadczone o swojej genialności.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 glos_rozsadku

dla tej wypowiedzi włączam akredytację rozsądku, podpisaną moim nickiem.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.