Brexit: jest porozumienie ws. granicy irlandzkiej

Największa przeszkoda uniemożliwiająca porozumienie UE i Wielkiej Brytanii czyli kwestia rozwiązania problemu "twardej granicy" między Irlandią a Irlandia Północną została rozwiązana - wynika z informacji PAP w KE.

(YAY Foto)

Negocjatorzy wypracowali "formę wstępnego porozumienia" w tej sprawie, które premier Wielkiej Brytanii Theresa May musi teraz obronić u siebie w kraju - podał rozmówca PAP. (PAP)

stk/ jakr/ mc/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 bankierkomentuje

na początek powinien się bez problemu umocnić jakieś 8-10% do EUR i PLN. po paru ostatnich sesjach widac ze GBP jest bardzo mocny na rynku, widać to na GBP/CHF że każda dobra wiadomosc ktora sie potwierdzi moze spowodowac eksplozje kursu GBP do każdej waluty z koszyka.

chyba już pora wrócić do kursu z dnia kiedy ogłoszono Brexit a wykres GBP/EUR az prosi sie o wybicie czy nawet na LUKE i start z min 1.2 . Analizując przekrój różnych branż i ceny towarów wielu przedsiębiorców wyceniających swoje towary na jednej etykiecie w kilku walutach potwierdza wartość GBP na min 1.35 do EUR i na min 6 zł do PLN wiec wczesniej czy pozniej cena powinna tam dotrzeć. wyjaśnienie Brexitu tylko pomoże kursowi skokowo dostosować się do odpowiednich parytetów odzwierciedlających poziom bogactwa stanu gospodarki UK do innych krajów. Moim zdaniem długookresowo godziwa wartość GBP/EUR jest na
1.5 GBP / 1 EUR a to powinno oznaczać 6.37 zł.

Patrząc na wykres dużo prawdopodobne jest że nastąpi wybicie z konsolidacji:

a potem być może ruch na 1.6 GBP za 1 EUR bo tak wychodzi z wykresu w dłuższym terminie

https://stooq.com/q/?s=gbpeur&c=20y&t=c&a=lg&b=0

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 ajwaj

Jest to projekt tekstu porozumienia, musi byc przez miesiac przyjety:

""Ex MSZ Boris Johnson (54) Boris Johnson mówi @BBCPolitics, że umowa premiera jest "kroniką przepowiedzianej śmierci" i "rzeczą wasalną", ponieważ Wielka Brytania pozostanie w dużej części jednolitego rynku i unii celnej. "Czy będę głosować przeciwko temu?" Odpowiedź brzmi "tak". -

Jacob Rees Mogg, który mówi, że pani May zaakceptowała, że ​​Wielka Brytania stanie się "nie stanem wasalnym, lecz państwem niewolniczym" pic.twitter.com/qZqoYjfiz1 - Faisal Islam (@faisalislam) 13 listopada 2018 r ""

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 15 fred_

No to funt wkrotce po 5.50.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil