REKLAMA

Breedlove: Zachód nie powinien wykluczać opcji militarnej na Ukrainie

2015-02-07 10:45
publikacja
2015-02-07 10:45
fot. AP Photo/Virginia Mayo / EastNews

Zachód nie powinien wykluczać opcji militarnej na Ukrainie - oświadczył w sobotę w Monachium naczelny dowódca sił NATO w Europie, amerykański generał Philip Breedlove. Dodał, że chodzi mu raczej o możliwość wysyłania broni i sprzętu niż wojska.

Generał Philip M. Breedlove (fot. AP Photo/Virginia Mayo / EastNews)

"Nie sądzę, że powinniśmy wykluczać możliwość opcji militarnej" - powiedział Breedlove grupie dziennikarzy na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, spytany o to, czy poparł sprawę dostarczania broni defensywnej dla ukraińskiej armii, która walczy na wschodzie kraju z prorosyjskimi separatystami.

Sprecyzował, że miał na myśli dostarczanie broni i innej pomocy, a nie wysyłanie żołnierzy. "Nie ma rozmowy o wysłaniu wojsk" na Ukrainę - dodał.

Gen. Breedlove powiedział, że propozycje przedstawione przez prezydenta Rosji Władimira Putina, aby zakończyć konflikt we wschodniej Ukrainie, były "całkowicie nie do przyjęcia". Reuters nie podaje, o jakie propozycje chodzi.

Niedawno w mediach pojawiły się informacje, że Biały Dom rozważa dostarczenie siłom ukraińskim broni defensywnej.

Na początku lutego wyższy przedstawiciel amerykańskich władz oświadczył anonimowo, że USA kierują "świeże spojrzenie" na sprawę dostaw broni dla walczącej z prorosyjskimi separatystami Ukrainy, ale żadnej decyzji w tej kwestii jeszcze nie podjęto.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w poniedziałek, że Berlin nie wesprze ukraińskich władz dostawami broni i zadeklarowała konieczność pokojowego rozwiązania kryzysu na wschodzie Ukrainy.

Brak konkretnych informacji na temat przebiegu piątkowych rozmów Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande'a z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie, jak i wcześniejszych ich rozmów z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką w Kijowie. (PAP)

cyk/ ala/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~plazowicz
Wygląda to bardzo źle. To jak pertraktacje z domem wariatów albo jakąś wytrzeźwiałką. W najlepszym razie zakończy się nową zimną wojną. Ruskie Krymu nie oddadzą, a to razem z inwazją będzie prowadzić do ciągłego podbijania stawki. Zaraz odetną ich od SWIFT, giełd itd. a to w rezultacie znów podbije bębenek.Wygląda to bardzo źle. To jak pertraktacje z domem wariatów albo jakąś wytrzeźwiałką. W najlepszym razie zakończy się nową zimną wojną. Ruskie Krymu nie oddadzą, a to razem z inwazją będzie prowadzić do ciągłego podbijania stawki. Zaraz odetną ich od SWIFT, giełd itd. a to w rezultacie znów podbije bębenek. W kacapowie najlepsi wodzowie to odpowiednio w kolejności Breżniew, Stalin i Putin. A zbrodnicza Armia Czerwona to bohaterowie, których czci się niemal religijnie. To społeczeństwo nie jest normalne.
~tytrr
Ciekawe czy plany strategiczne od czasów Zimnej Wojny się zmieniły. Czy Polska ma dalej być buforem i "pustnią atomową"?

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki