REKLAMA

Brakuje wolontariuszy w Hospicjach

2007-10-06 16:36
publikacja
2007-10-06 16:36
Hospicja potrzebują więcej wolonatriuszy. Ich praca jest bardzo potrzebna, bo placówki opiekujące się śmiertelnie chorymi pacjentami otrzymują za mało pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia, aby zapewnić pacjentom należytą asystę i opiekę.

Dziś III Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej, mający na celu zwrócenie uwagi na potrzebę opieki hospicyjnej.

Pani Małgorzata Górska podjęła wyzwanie do pracy w hospicyjnym wolonatriacie dwa lata po śmierci mamy. Powiedziała, że jednym z najważniejszych przeżyć było towarzyszenie umierającemu pacjentowi. Wolontariuszka powiedziała, że trzymając odchodzącego człowieka za rękę, miała świadomość, jak jest mu potrzebna. A to dawało siłę także jej.

Koordynator pracy wolonatriuszy w warszawskim hospicjum Caritas Piotr Pawiński powiedzial, że mogą oni pomóc w wielu dziedzinach, nie tylko pracując bezpośrednio z pacjentami. Wolontariusze podkreślają, że choć stykają się z cierpieniem - jest w tej pracy wiele radości i satysfakcji.

Każdy z rozpoczynających pracę wolontariuszy hospicyjnych ma swojego "przewodnika" wśród personelu medycznego. Od niego otrzymuje niezbędne wskazówki i pomoc. Są też specjalistyczne szkolenia dla tych, którzy mogą i chcą pomagać w czynnościch pielęgnacyjnych.

Wszelkie informacje o tym, jak można pomóc hospicjom, w tym numery kont bankowych, adresy i telefony palcówek, możemy znaleźć na stronie internetowej www.hospicja.pl
Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki