"Brak nagrody za wyzysk" - pracownicy Amazona chcą zablokować nagrodę dla Jeffa Bezosa

redaktor Bankier.pl

24 kwietnia pracownicy Amazona zaplanowali akcję mającą na celu zwrócenie uwagi Jeffa Bezosa na problemy pracowników. W zorganizowanym wydarzeniu wezmą udział pracownicy z Polski i Niemiec, którzy tego dnia przybędą do Berlina na rozdanie nagród koncernu Axel Springer. 

W przyszłym tygodniu zatrudnieni w polskich oddziałach Amazona zaplanowali demonstrację podczas gali rozdania nagród Axel Springer. Jeff Bezos zostanie nagrodzony za wizjonerski model biznesowy i talent do innowacji. Inicjatywa Pracownicza i Solidarność zrzeszone w Amazonie w Polsce zamierzają wręczyć dyrektorowi generalnemu korporacji symboliczne negatywne feedbacki od zatrudnionych i głosić hasła "Brak nagrody za wyzysk" czy "Amazon powoduje choroby". 

(FORUM)

– Co tydzień menadżerowie wręczają nam negatywne feedbacki, nawet gdy osiągamy 99 proc. normy – twierdzą, że wystarcza 4 pod rząd lub 6 w roku, aby nas zwolnić. Dlatego gdy Jeff Bezos wkrótce przyjedzie do Europy, 24 kwietnia do Berlina, podążymy za nim, by wręczyć mu setki negatywnych feedbacków – tym razem od nas! – podaje Inicjatywa Pracownicza w oficjalnym komunikacie. 

Na tę okazję związkowcy przygotowali internetowy formularz, gdzie pracownicy mogą zgłosić swoje problemy. W ramach zachęty do wypełnienia ankiety, Inicjatywa Pracownicza napisała następujący nagłówek: "Opisz, co Ci się nie podoba w Amazonie: normy? czas przerw? zarobki? Inne? Zbieramy Wasze głosy. Razem z nami możesz zawieźć je do Berlina”.

Niemieckie ugrupowania zawodowe połączyły się z polskimi związkami, aby wspólnie z większą mocą pokazać, że sprzeciwiają się panującym w Amazonie warunkom zatrudnienia. Ich zdaniem, „wizjonerski” model wyzysku Bezosa prowadzi do wysokiej zachorowalności, a także psychicznych i fizycznych długofalowych urazów wśród pracowników

O komentarz w sprawie zapytaliśmy polskie biuro prasowe Amazona. - Podobnie jak w przypadku większości firm, posiadamy oczekiwania dotyczące wyników pracy zatrudnionych u nas osób. Cele ustalamy obiektywnie, w oparciu o analizę dotychczasowych osiągnięć członków naszego zespołu. Znakomita większość osób zatrudnionych w naszych Centrach logistyki E-Commerce osiąga doskonale wyniki. Dla przykładu, w naszym Centrum Logistyki E-Commerce w Poznaniu z powodu braku realizacji założonych celów, na przestrzeni całego roku 2014, umowa została wypowiedziana zaledwie dwóm pracownikom, a w całym roku 2015 - dziewięciu - podała Marzena Więckowska, zaprzeczając tym samym informacjom podanym przez związki zawodowe w sprawie skali zwolnień związanych z negatywną oceną zatrudnionych. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Firmy:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
34 5 azkanel

Pracownicy spółek skarbu państwa mają od 2 lat tak dokręconą śrubę że coraz więcej idzie na zwolnienia z powodu depresji i boją się cokolwiek powiedzieć więc pracownicy Amazona pracują w normalnych warunkach jakie obecnie panują (są niepisanym standardem)

! Odpowiedz
4 1 inwestujacy01

ta, szczególnie pracownicy wyższego szczebla z PiSu, którzy sobie podnieśli zdrowo pensje i wypłacają nagrody. w moim mieście z urzędzie skarbowym pracuje rok rocznie coraz więcej ludzi. już siedzieć nie mają gdzie tyle się ich tam namnożyło. i wszystko po to aby nękać zwykłego obywatela i prześwietlać 10x każdą jego uczciwie zarobioną złotówkę. do łopaty bym zagonił tych wszystkich nieudaczników bo do niczego innego się nie nadają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 19 niepelnosprawny_org

blokada drogi na początek, pileczki pinpongowe dla prezesa better salary or better lawer...

! Odpowiedz
5 49 skaurus

Moi drodzy, właściciel Amazona nie jest najbogatszy na świecie w nagrodę za piękny wyglad czy dobre uczynki. Jest bezwzględny, a lista jego przewinień jest wprost proporcjonalan do zer na koncie. Przyy stawce o jaką gra musiał pójść na układ z cała kategorią ludzi których nie zaprosicie na niedzielny obiad do mamy. .. Ma niejednego trupa w szafie (i to nie metafora) a taki protest to on doprawia pieprzem i zjada na śniadanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 inwestujacy01

ktoś kto wymyślił te całe korporacje to powinien wisieć już nie powiem za którą cześć ciała. wyzysk, mobbing, gnojenie człowieka. współczuję wszystkim co pracują w korporacjach. najlepsze jest to, że te firmy myślą że jak w miarę dobrze zapłacą pracownikowi to należy on już do firmy i mogą zrobić z nim co chcą bo go kupili jak jakąś rzecz w sklepie. porażka i żenada.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne