Bosak: Niektóre nakazy rządowe podważają powagę państwa

Część wprowadzonych przez rząd nakazów, w tym ten, by osoby poniżej 18. roku życia przebywały poza domem tylko pod opieką osoby dorosłej, podważają powagę państwa - ocenił w środę kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

(fot. Łukasz Błasikiewicz / Sejm RP)

Na briefingu w Warszawie Bosak zaznaczył, że premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili we wtorek kolejne ograniczenia mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa przedstawione w trybie rozporządzenia - nie ustawy - i bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

Rząd traci powagę

Podkreślił, że choć sam jest zwolennikiem wprowadzenia licznych ograniczeń, to część z obecnie wprowadzonych pokazuje, że "rząd traci powagę". Przytaczał przykłady nastolatków, którzy nie mogą zupełnie wychodzić z domu, nawet z psem, bo oboje rodzice pracują cały dzień - np. gdy ojciec jest z zawodu kierowcą, a matka pracuje w aptece. Ponadto - dodał - to nastolatkowie najczęściej działają w wolontariacie, robiąc zakupy osobom starszym, które obawiają się koronawirusa lub wyprowadzając im psy.

Niepoważne jest też zdaniem Bosaka wymuszanie spacerów w dystansie pomiędzy członkami rodziny, żyjącymi pod jednym dachem.

Polityk zaznaczył, że nie jest przeciw ograniczeniom, chroniącym przed zarażaniem się koronawirusem. "Natomiast nie możemy przekraczać granicy zdrowego rozsądku, a takie postępowanie podważa powagę naszego państwa" - powiedział Bosak.

Odniósł się też do przepisów tzw. tarczy antykryzysowej. Według niego, będą one nieskuteczne i będą stanowić "betonowe koło ratunkowe dla polskich przedsiębiorców". Apelował o wprowadzenie dla nich "szybkich kredytów obrotowych" na wzór niemiecki i "ulżenie w kosztach stałych". Jeśli te propozycje nie wejdą w życie - przekonywał - polskie firmy będą upadać, a następnie "będą wykupywane" np. przez Niemców.

Ustawy z tzw. tarczy antykryzysowej mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki.

Pakiet m.in. zwalnia mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące. Przewiduje także wypłacanie świadczeń postojowych i dopłat do wynagrodzeń dla pracowników przez państwo. Pracodawcy będą też mogli uelastycznić czas pracy w swoich zakładach. Nowe przepisy zakładają przedłużenie kredytów obrotowych dla firm oraz brak kar za opóźnienia w przetargach publicznych.(PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

wni/ mok/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 koronnyargument

Sprytnie, inwestuje w przyszły młody elektorat.

! Odpowiedz
1 1 miqdad_thabit

Koran stwierdza wyraźnie:

"Kto jest bardziej niesprawiedliwy aniżeli ten, kto przeszkadza, aby Jego imię było wspominane w świątyniach Boga, i aniżeli ten, kto usiłuje je zniszczyć? Tacy powinni wchodzić do nich przepełnieni strachem. Dla nich na tym świecie - hańba

! Odpowiedz
2 1 miqdad_thabit

Do kościoła można iść indywidualnie, modlić się indywidualnie - zachowując odległość 2 metry od siebie nawzajem. W dużym kościele może być w tym samym czasie nawet kilkaset osób.

ALE!!!

Każdy indywidualnie...

We mszy może uczestniczyć tylko 5 osób. Dla porównania w zwykłym dużym tramwaju może jechać jednocześnie nawet kilkadziesiąt osób!

Ale w wielkiej katedrze we mszy uczestniczyć może tylko 5 osób!

Dotyczy to ceremonii religijnych wszystkich religii...

Z pewnością więc nie chodzi o zdrowie ludzi, jak to próbują wmówić nam sataniści z rządu.

Chodzi o złamanie ducha narodu!

Koran stwierdza wyraźnie:

"Kto jest bardziej niesprawiedliwy aniżeli ten, kto przeszkadza, aby Jego imię było wspominane w świątyniach Boga, i aniżeli ten, kto usiłuje je zniszczyć? Tacy powinni wchodzić do nich przepełnieni strachem. Dla nich na tym świecie - hańba

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil