REKLAMA

Bosak: Chcemy wywrzeć presję na rząd, aby obostrzenia zostały cofnięte

2021-01-27 17:00
publikacja
2021-01-27 17:00
Bosak: Chcemy wywrzeć presję na rząd, aby obostrzenia zostały cofnięte
Bosak: Chcemy wywrzeć presję na rząd, aby obostrzenia zostały cofnięte
fot. Łukasz Błasikiewicz / / Sejm RP

Poseł Krzysztof Bosak zachęcał w środę w Kielcach do włączenia się w zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą dot. otwarcia gospodarki.

"Obywatelskie inicjatywy ustawodawcze, to jeden z najlepszych sposobów w demokracji na zmianę prawa w momencie, kiedy nie działa perswazja, debata i komunikacja ze społeczeństwem. Bardzo byśmy chcieli, żeby ta ustawa okazała się niepotrzebna. Żebyśmy zanim zbierzemy 100 tysięcy podpisów wywarli skuteczną presję na rząd i żeby wszystkie ograniczenia zostały cofnięte" – mówił Bosak.

W jego ocenie rząd "wykańcza" wyselekcjonowane branże gospodarki, "nie zakreślając żadnego horyzontu czasowego, kiedy zniesie obostrzenia".

Bosak dodał, że projekt ustawy zakładający zniesienie obostrzeń w gospodarce jest zgodny z orzecznictwem sądów, które - jak powiedział - uznają te ograniczenia za nielegalne.

"Ustawa uchyla przepisy ograniczające gospodarkę, nie dotyka spraw związanych z ochroną zdrowia. Chodzi o to, by była możliwa działalność gospodarcza. Trzeba umożliwić ludziom zarabiać pieniądze na życie" – przekonywał.

Parlamentarzysta poinformował jednocześnie, że Konfederacja rusza z programem darmowych porad prawnych dla mieszkańców Kielc i woj. świętokrzyskiego. "W każdy wtorek w moim biurze asystent będzie zbierał sprawy od mieszkańców i wstępnie je analizował, a następnie w te sprawy włączą się nasi prawnicy" – przekazał Bosak.

Porady mają być skierowane m.in. do przedsiębiorców, którzy mimo obostrzeń zdecydowali się na otwarcie biznesu.

Jak informowała Konfederacja przed tygodniem, zapowiadając obywatelską inicjatywę ustawodawczą dotyczącą otwarcia gospodarki, projekt sprowadza się do pięciu podstawowych punktów.

Po pierwsze, otwarcie wszystkich działalności: lokali gastronomicznych, hoteli, stoków narciarskich, siłowni, klubów fitness. Po drugie, zniesienie możliwość nakładania kar administracyjnych na osoby, które nie stosują się do ustanowionych rozporządzeniami nakazów czy zakazów. Po trzecie, zniesienie przepisów mówiących o tym, że naruszenie jakichkolwiek obostrzeń dotyczących działalności gospodarczej może pozbawić firmę pomocy publicznej. Po czwarte, zniesienie obowiązku zwrotu kwot stanowiących równowartość udzielonej pomocy i umorzenie toczących się w tych sprawach postępowań. Po piąte, zniesienie możliwości odmowy przyznania pomocy publicznej w przypadku niestosowania się do ograniczeń.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (14)

dodaj komentarz
marynapilecka
W Bułgarii się dało, jak tam polityczne szumowiny wystraszyły się nowych wyborów...to i u nas się spokojnie da...
demeryt_69
Podobno to nieprawda, że dziadek jego ojca nazywał się Bossbaum :)
marynapilecka
Ty mały robaczku czemu siejesz pod każdym postem i podżegasz...jakiś żyd zabrał ci kiedyś twojego bajgla?
stachsgh
Witam !!
Otwierajcie !! Sklepy czekają :-)
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
marynapilecka
Wszędzie buraku reklamujesz swój filmik? Zrób nowy bo ten jest nuuudny!
m00zyk
Jedyne ugrupowanie, na które warto w tej chwili stawiać. Od początku przeciwko temu lockdownowemu szaleńcstwu!
demeryt_69
Aj-waj, Bosak to spec od przedsiębiorczości prywatnej po licznych kursach, z których żadnego nie skończył - szalom!
kimdzonk
a na kogo będziesz wywierał presję mędrku jak zaczną karetki pogotowia tysiącami zwozić do szpitali ludzi którzy się duszą bo nie mogą oddychać i zabraknie miejsc z respiratorami ????
1984
Mówisz jak milicjant z "Misia":

"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości... i wasz synek mały przechodził... "

Bądźmy poważni. Z wcześniejszego rządowego planu wynika, że od kilku tygodni powinien być podział na strefy, a większosć Polski w żółtej. Niewiele brakuje do osiagnięcia
Mówisz jak milicjant z "Misia":

"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości... i wasz synek mały przechodził... "

Bądźmy poważni. Z wcześniejszego rządowego planu wynika, że od kilku tygodni powinien być podział na strefy, a większosć Polski w żółtej. Niewiele brakuje do osiagnięcia pułapu przy którym OBIECYWANO strefę zieloną. A teraz wraz z rządem sypiecie barejowskimi dialogami: a co będzie gdy? Jak ilość zakażeń znowu wzrośnie powyżej progu czerwonych stref to je wprowadzicie. Tak samo jak ograniczenie prędkości dopiero gdy przedszkole wybudują, a nie "gbyby tu było"... Inne działanie to jakaś pi...a komedia Barei, niestety w realu.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki