Borys: Zmiany w systemie emerytalnym mają szanse być wprowadzone do końca ’17

Trwają prace końcowe przy zmianach w systemie emerytalnym i jest szansa, że prace zostaną sfinalizowane do końca 2017 roku – ocenił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

(fot. Piotr Guzik / FORUM)

Na pytanie kiedy mogą wejść w życie nowe przepisy o systemie emerytalnym, Borys powiedział: „Trwają końcowe prace, wszystkim by zależało, żeby to było jak najszybciej, ale lepiej dobrze, a później niż źle, ale szybko”.

„Projekty wstępne są przygotowane, trwają konsultacje. Cały czas jest szansa, że do końca roku ten proces uda się przeprowadzić” – dodał podczas debaty o roli rynku kapitałowego w Planie na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Pod koniec maja, wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki ocenił, że projekt zmian w OFE, w kształcie zbliżonym do zaprezentowanego przez rząd w lipcu 2016 r., zostanie przyjęty przez parlament do końca 2017 r.

Z zaprezentowanego w lipcu 2016 przez rząd Programu Budowy Kapitału Polaków wynika, że proponowane zmiany mogą zakładać przekazanie w trybie ustawy 25 proc. aktywów OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej celem realnego wzmocnienia bufora finansowego systemu emerytalnego oraz 75 proc. aktywów OFE na Indywidualne Konta Emerytalne. (PAP Biznes)

nik/ pr/ ana/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl