Borys: W ramach PPK podpisano do tej pory ponad 200 umów

Umowy z instytucjami finansowymi na zarządzanie PPK podpisało dotychczas ponad 200 przedsiębiorców – poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, w kuluarach konferencji „PPK – pierwsze doświadczenia”.

(fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera)

Borys zapowiedział także zintensyfikowanie kampanii informacyjnej, promującej Pracownicze Programy Kapitałowe.

„Mamy zaplanowaną akcję na lato i bardziej intensywną kampanię we wrześniu i październiku. Pojawia się dwa spoty reklamowe: jeden dedykowany pracodawcom, drugi pracownikom” – powiedział Borys.

Prezes PFR podkreślił, że konkurencja między instytucjami finansowymi o największe firmy, które w pierwszej kolejności wdrażają programy PPK, jest bardzo silna.

„Dzięki temu są dwie podstawowe korzyści: po pierwsze firmy mają łatwy dostęp do oferty, po drugie opłaty za zarządzanie aktywami są niższe od maksymalnych określonych w ustawie” – zwrócił uwagę Borys.

Z wyliczeń PFR wynika, że w pierwszych dwóch latach programu, w których część instytucji finansowych zdecydowała nie pobierać w ogóle opłaty za zarządzanie, średnia stawka wynosi 0,34 proc. aktywów. W kolejnych latach rośnie ona do 0,39 proc. W ustawie limit kosztów za zarządzanie określony został na 0,5 proc. aktywów rocznie. Dodatkowe 0,1 proc. instytucje finansowe mogą pobrać, jeśli osiągną odpowiednie wyniki finansowe.

Od 1 lipca PPK wdrażają największe firmy zatrudniające ponad 250 osób. Łącznie jest ich ok. 4,1 tys. W gronie największych przedsiębiorstw ok. 1,4 tys. nie ma obowiązku wprowadzania PPK, ponieważ prowadzą dla swoich pracowników Powszechne Programy Emerytalne. (PAP Biznes)

tj/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 molenda333

Ale to dobrze im więcej ludzi tym lepiej.widać że są świadomi że trzeba oszczędzać i że nikt tego za nas nie zrobi. Jeśli sami do tego nie dojdziemy to będziemy mieć ciężko na stare lata.

! Odpowiedz
0 0 kosiaczkaa

Najważniejsze jest to, żeby wszystko odpowiednio funkcjonowało, bo w końcu ten program ma gównie pomóc ludziom w oszczędzaniu. A czas pokaże jak się wszyscy do tego odniosą

! Odpowiedz
1 1 karmelino

Dużo czy mało... nie ma co w sumie oceniac tak z defoltu. Tutaj chyba i tak kluczowe jest przekonanie ludzi do programu. A do tego kazdy musi jednak dojrzec sam. Nic na siłe. Odczekają, poobserwuja i dołączą w dowolnej chwili. Program zakłada długoafalowe inwestowanie w swoją przyszłość

! Odpowiedz
1 2 luster

u nas nie wprowadzili ppe ale przymierzają się do ppk

! Odpowiedz
3 2 e-rzecznik_ppk

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami na naszej nowej stronie Internetowej: mojeppk.pl

! Odpowiedz
8 2 search

@ploosz na prad by zagotowac miche ryzu na pewno, leki hmm moze na jakis valerianek na serducho bo pika jak sie czyta to 40 letnich emerytach

! Odpowiedz
10 0 ploosz

@search, tłuste to moze nie, ale na rachunek za prad i na lekarstwa starczy

! Odpowiedz
7 5 pluto85md

Powazne duze prywatne firmy wprowadzily PPE (takze nieliczne panstwowe). Duze panstwowe ruszyly od razu do PPK do instytucji kontorowanych przez panstwo (PZU, PKO, Pekao)-w I etapie zgarna pewnie z 60% rynku. Najpozniej zapisza sie duze prywatne ktore sobie nie radza. Dla czesci bedzie to gwozdz do trumny. Ale maja jeszcze czas na restrukturyzacje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 12 search

To wielki sukces programu, czekaja nas tluste emerytury.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Partnerem sekcji o PPK jest:

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil