Borys: W ramach PPK podpisano do tej pory ponad 200 umów

2019-07-17 19:42
publikacja
2019-07-17 19:42

Umowy z instytucjami finansowymi na zarządzanie PPK podpisało dotychczas ponad 200 przedsiębiorców – poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, w kuluarach konferencji „PPK – pierwsze doświadczenia”.

/ fot. Adam Guz / Kancelaria Premiera

Borys zapowiedział także zintensyfikowanie kampanii informacyjnej, promującej Pracownicze Programy Kapitałowe.

„Mamy zaplanowaną akcję na lato i bardziej intensywną kampanię we wrześniu i październiku. Pojawia się dwa spoty reklamowe: jeden dedykowany pracodawcom, drugi pracownikom” – powiedział Borys.

Prezes PFR podkreślił, że konkurencja między instytucjami finansowymi o największe firmy, które w pierwszej kolejności wdrażają programy PPK, jest bardzo silna.

„Dzięki temu są dwie podstawowe korzyści: po pierwsze firmy mają łatwy dostęp do oferty, po drugie opłaty za zarządzanie aktywami są niższe od maksymalnych określonych w ustawie” – zwrócił uwagę Borys.

Z wyliczeń PFR wynika, że w pierwszych dwóch latach programu, w których część instytucji finansowych zdecydowała nie pobierać w ogóle opłaty za zarządzanie, średnia stawka wynosi 0,34 proc. aktywów. W kolejnych latach rośnie ona do 0,39 proc. W ustawie limit kosztów za zarządzanie określony został na 0,5 proc. aktywów rocznie. Dodatkowe 0,1 proc. instytucje finansowe mogą pobrać, jeśli osiągną odpowiednie wyniki finansowe.

Od 1 lipca PPK wdrażają największe firmy zatrudniające ponad 250 osób. Łącznie jest ich ok. 4,1 tys. W gronie największych przedsiębiorstw ok. 1,4 tys. nie ma obowiązku wprowadzania PPK, ponieważ prowadzą dla swoich pracowników Powszechne Programy Emerytalne. (PAP Biznes)

tj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
molenda333
Ale to dobrze im więcej ludzi tym lepiej.widać że są świadomi że trzeba oszczędzać i że nikt tego za nas nie zrobi. Jeśli sami do tego nie dojdziemy to będziemy mieć ciężko na stare lata.
kosiaczkaa
Najważniejsze jest to, żeby wszystko odpowiednio funkcjonowało, bo w końcu ten program ma gównie pomóc ludziom w oszczędzaniu. A czas pokaże jak się wszyscy do tego odniosą
karmelino
Dużo czy mało... nie ma co w sumie oceniac tak z defoltu. Tutaj chyba i tak kluczowe jest przekonanie ludzi do programu. A do tego kazdy musi jednak dojrzec sam. Nic na siłe. Odczekają, poobserwuja i dołączą w dowolnej chwili. Program zakłada długoafalowe inwestowanie w swoją przyszłość
luster
u nas nie wprowadzili ppe ale przymierzają się do ppk
e-rzecznik_ppk
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami na naszej nowej stronie Internetowej: mojeppk.pl
search
@ploosz na prad by zagotowac miche ryzu na pewno, leki hmm moze na jakis valerianek na serducho bo pika jak sie czyta to 40 letnich emerytach
ploosz
@search, tłuste to moze nie, ale na rachunek za prad i na lekarstwa starczy
pluto85md
Powazne duze prywatne firmy wprowadzily PPE (takze nieliczne panstwowe). Duze panstwowe ruszyly od razu do PPK do instytucji kontorowanych przez panstwo (PZU, PKO, Pekao)-w I etapie zgarna pewnie z 60% rynku. Najpozniej zapisza sie duze prywatne ktore sobie nie radza. Dla czesci bedzie to gwozdz do trumny. Ale maja jeszcze czas na Powazne duze prywatne firmy wprowadzily PPE (takze nieliczne panstwowe). Duze panstwowe ruszyly od razu do PPK do instytucji kontorowanych przez panstwo (PZU, PKO, Pekao)-w I etapie zgarna pewnie z 60% rynku. Najpozniej zapisza sie duze prywatne ktore sobie nie radza. Dla czesci bedzie to gwozdz do trumny. Ale maja jeszcze czas na restrukturyzacje.
search
To wielki sukces programu, czekaja nas tluste emerytury.

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki