Rodzina z trójką dzieci otrzyma 324 tys. zł z 500+

W ciągu 18 lat funkcjonowania programu 500+ rodzina z trójką dzieci otrzyma 324 tys. złotych - powiedziała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Przy czwórce dzieci to jest znacznie powyżej 400 tys. złotych; to są olbrzymie kwoty - dodała.

(YAY Foto)

Bożena Borys-Szopa powiedziała w TVP Info, że resort rodziny "pokusił się o obliczenia", z których wynika, że w ciągu 18 lat funkcjonowania programu 500+ rodzina z trójką dzieci otrzyma od państwa 324 tys. złotych. "Przy czwórce dzieci to jest znacznie powyżej 400 tys. złotych" - dodała.

Oceniła jednocześnie, że programy społeczne, które kierują pieniądze do rodzin - m.in. 500+ lub 300+ na wyprawkę szkolną to są "olbrzymie kwoty", które "stanowią w budżetach rodzinnych pokaźne kwoty".

Szefowa resortu rodziny przekonywała także, iż polskie rodziny bardzo dobrze odbierają ten program. Przekonują ją o tym - mówiła - Polacy na tysiącach spotkań, które "są za chyba wszystkimi ministrami tego rządu, a przede wszystkim za premierem".

Od 1 lipca rodzice mogą składać wnioski o 500+ na każde dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Obligacje 500+ oszczędnościowym hitem?

Środki otrzymane w ramach programu „500+” można przeznaczyć na oszczędności na przyszłość dziecka. Jedną z opcji jest zakup specjalnych obligacji rodzinnych. Sprawdzamy, czy mogą one skutecznie konkurować z najlepszymi lokatami bankowymi.

Z kolei świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

Od początku lipca wnioski na oba programy można składać drogą elektroniczną: za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia wnioski można składać także drogą papierową: w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

autor: Dorota Stelmaszczyk

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 dyktator_kaczka

Może są to jakieś pieniądze, tyle że wychowanie trójki dzieci kosztuje 2-4 razy tyle. A dodatkowo, kiedy PIS odda pieniądze rodzicom jednego dziecka, o dochodzie 804 złotych na członka rodziny, które ta rodzina przez 3 lata nie dostała ani grosza, tj. 18000 złotych, a takich rodzin w Polsce jest kilkaset tysięcy, z dochodem do 900 złotych kilka milionów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 mirek225

A ile będzie warte te 324 tys. za 18 lat? Być może zarabiać będziemy 2 miliony na miesiąc, jak w latach 90? A jak wybory wygra Tusk i zabierze 500+?
Po co więc takie durne obliczenia pani minister Borys-Szopo?!

! Odpowiedz
10 0 jacyna2017

...a ile w ciągu stu lat!? Fajnie było postraszyć i podjudzić do zawiści jeszcze bardziej! Dobrze, że nie rządzi p G Schetyna z kolegami, bo walczyli o 500+ dla wszystkich dzieci od początku, ale wtedy pewnie Bankierowi kalkulator się zaciął i nic nie wyliczył!

! Odpowiedz
2 0 gitaroszewc

Na co tu podjudzać? To na to łoży, ten dobrze zdaje sobie z tego sprawę i klnie bez pomocy i "podjudzania".

! Odpowiedz
3 32 najmadrzejszy

A potem dzieci pojada pielegnowac emeryta z UK lub Niemiec

! Odpowiedz
21 6 iwonka50

Pod warunkiem, że wszystkie dzieci urodzą się w czasie trwania programu. Ludzie z roczników 70 - 80 odchowali dzieci bez tego programu lub tylko 1 dziecko z 500+. Ale dobrze, że taki system u nas też nareszcie jest

! Odpowiedz
3 25 antybolszewik

Dobrze bo demoralizuje ludzi (pieniądze za darmo)? Bo prowadzi do konsumpcji funduszy gdy inne kraje odkładają nadwyżki? Bo wymaga zatrudnienia dodatkowych urzędników do obsługi i kontroli programu? Bo utrwala redystrybucję i wysokie podatki? Tylko ignorant ekonomiczny może tak napisać jak ty.

! Odpowiedz
1 0 gitaroszewc

i po co ten system? Nie prościej dać ulgi podatkowe? Nie, bo trzeba pracować... lenie śmierdzące.

! Odpowiedz
19 15 2kbb

Unia Europejska została stworzona głównie przez bogate państwa takie jak Niemcy, Francja Holandia i inne nie dlatego żeby zrobić dobrze tym słabszym na południu i wschodzie ale ten projekt został misternie przygotowany aby doić te biedniejsze kraje z taniej siły roboczej i aby przez wiele lat wysyłać do tych krajów nadwyżki swoich produktów i kupować ich ziemie, banki, sklepy, fabryki za pół darmo... Dzisiaj Niemcy są w "szoku" że Polska i inne kraje Europy Wschodniej i Środkowej są w stanie konkurować z firmami z Zachodu... Zablokowani Nord Stream 2 i monopolu Gazpromu na rurociąg OPAL jest wstrząsem dla "elit" w Brukseli... Dzisiaj walka toczy się o istnienie Ukrainy i Białorusi jako wolnych i rozwiniętych w ramach EU i NATO krajów Europy... Ten scenariusz spędza sen z powiek tych darmozjadów z Zachodu... Polska korzysta na emigrantach z Ukrainy Gruzji Białorusi a nawet Rosji... Polskie władze doskonale zdają sobie sprawę że otwarcie rynku pracy dla obywateli postkomunistycznych krajów a w tym Rosji osłabi te gospodarki, wzmacniając jednocześnie biznes Niemiec... Teraz widzimy brutalną grę o to kto będzie się bogacił kosztem Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów a nawet Rosjan .....Polskie władze doskonale rozumieją że jeżeli z Polski wyjedzie choćby 50 % Ukraińców obecnie tutaj pracujących, polska gospodarka osłabnie mając recesję u głównego partnera handlowego za zachodnią granicą...Rząd wie że podniesienie płacy minimalnej doprowadzi do zamknięcia wielu małych firm. Jednak gra toczy się o coś znacznie ważniejszego !!! O pozycje Polski w Europie i Świecie... PIS cudem dostał kolejną kadencję. Czekają go jeszcze większe wyzwania i ataki z zewnątrz. Jeżeli teraz Polska nie oczyści się z komunistycznej przeszłości to nie będzie już mogła stać się silnym krajem w przyszłości...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 16 zenonn

PrawdziwyPolakKatolik jest przeciw UE, nie chce Związku Socjalistycznych Republik Europejskich, chce swój mały grajdołek. Skoro nie wielka połączona Europa to powinno być mnóstwo księstw, każde województwo księstwem, warszawskie nawet dwoma lub więcej. Król kartoffel powinien panować tylko na Żoliborzu i stamtąd gadać do swoich.
Małe kraiki nie są zagrożeniem dla wielkich mocarstw i na zmianę są przez nie dojone. Teraz 447/JUST.
Pomysł z Paneuropa zrodził się już dawnoi jest realizowany z wielkim trudem.

https://publica.pl/teksty/paneuropa-64401.html
https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/18934-plan-coudenhove-kalergi-czy-na-naszych-oczach-dochodzi-do-zniszczenia-europy-w-jej-tradycyjnym-historycznym-i-kulturowym-ksztalcie
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/plan-coudenhove-kalergi-ludobojstwo-narodow-europy-2015-06

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne