REKLAMA

Borys: Dobrze przygotowaliśmy gospodarkę na drugą falę pandemii

2020-11-25 07:26
publikacja
2020-11-25 07:26
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Przygotowujemy tarczę finansową 2.0. Chcemy, by podobnie jak na wiosnę, szybko i sprawnie ta pomoc docierała do firm za pośrednictwem bankowości elektronicznej - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Jak zapewnił w rozmowie opublikowanej w środowej "Gazecie Polskiej" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, polska gospodarka jest dobrze przygotowana na drugą falę pandemii. "Przygotowujemy tarczę finansową 2.0. Chcemy, by podobnie jak na wiosnę, szybko i sprawnie ta pomoc docierała do firm za pośrednictwem bankowości elektronicznej" - powiedział Borys.

Jak zaznaczył, znów będą subwencje finansowe na zatrudnionego - dla mikrofirm. Będą one mogły uzyskać wsparcie w wysokości średnio około 30-35 tys. zł w przeliczeniu na jednego pracownika. "Natomiast w przypadku małych i średnich firm zaproponujemy nową formę wsparcia, o której mówił ostatnio premier Mateusz Morawiecki: dofinansowanie 70 proc. kosztów stałych firmy" - podkreślił prezes PFR.

Przypomniał, że w obecnym roku udzielono wsparcia 345 tys. mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz blisko 50 dużym firmom na łączną kwotę 62 mld zł. "Nasi przedsiębiorcy docenili, że w II kwartale bieżącego roku pomoc docierała bardzo szybko. Pieniądze od momentu złożenia wniosku były przelewane na ich konta w ciągu dwóch dni. To pokazało, że wraz z innymi działaniami w ramach Tarczy dobrze przygotowaliśmy gospodarkę na obecną drugą falę pandemii" - zaznaczył Borys.

Dodał też, że ma nadzieję, że już od II-III kwartału przyszłego roku nasza gospodarka wróci na stałą ścieżkę wzrostu, który będzie miał szansę dalej przyspieszać w latach 2022-2023. (PAP)

akuz/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki