REKLAMA

Borys: Do branż objętych teraz restrykcjami trafiło blisko 4 mld zł

2020-10-21 19:03
publikacja
2020-10-21 19:03
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

W ramach tarczy finansowej PFR do branż, które obecnie są dotknięte restrykcjami w związku z koronawirusem trafiło blisko 4 mld zł - podkreślił w środę prezes PFR Paweł Borys. Dodał, że 23,8 tys. firm otrzymało średnio 164 tys. zł pomocy.

Borys na swoim profilu twitterowym wyjaśnił, że do turystyki i gastronomii trafiło 3,4 mld zł, a do kultury, rozrywki i rekreacji 0,5 mld zł.

"Pomoc w kwocie średnio 164 tys. zł trafiła do 23,8 tysięcy mikro, małych i średnich firm" - zaznaczył.

Rząd od soboty 17 października wprowadził nowe obostrzenia w związku ze zwiększoną liczbą zakażonych na koronawirusa. Dotyczyły one m.in. zawieszenia działalności siłowni, basenów w strefach żółtej oraz czerwonej. Restrykcje dotknęły również branżę gastronomiczną oraz w czerwonej strefie - handlu.

We wtorek prezes PFR ocenił, że obecne restrykcje związane z koronawirusem to koszt ok. 2 proc. spadku aktywności w czwartym kwartale br.

Tarcza finansowa PFR dla firm i pracowników to program pomocowy w ramach rządowej tarczy antykryzysowej o wartości 100 mld zł. Na wsparcie przeznaczone dla mikroprzedsiębiorstw zarezerwowano 25 mld zł, dla małych i średnich firm - 50 mld zł, a pozostałe 25 mld zł ma trafić do dużych firm. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mario7821
Chciałbym to widzieć ze tak było, w większości pomoc dostały firmy słupy ktotrych właścicielami są rodziny lub bliscy znajomi rządzących !.
Idźcie tropem pieniędzy a klapki z oczu wam spadną

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki