REKLAMA

Borowski: dzisiaj obrady Sejmu ze sprawą Leppera

2002-01-25 08:01
publikacja
2002-01-25 08:01
Marszałek Sejmu Marek Borowski wyraził nadzieję, że dzisiejsze obrady izby w przeciwieństwie do wczorajszych przebiegną zgodnie z przewidzianym programem.

Na antenie radiowych Sygnałów Dnia marszałek przypomniał, że dzisiaj posłowie wysłuchają informacji o działaniach podejmowanych przez rząd w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Później przewidziane są zapytania poselskie. Po południu - jak zapowiedział marszałek Borowski - przewidziane jest rozpatrzenie sprawy uchylenia immunitetu Andrzejowi Lepperowi. Posłowie mieli rozpatrzyć wniosek Prokuratora Generalnego o uchylenie immunitetu lidera Samoobrony wczoraj, ale z powodu alkoholowej niedyspozycji posła sprawozdawcy Witolda Firaka z SLD sprawa została przełożona na dziś. Gość Polskiego Radia powiedział, że dziś sprawę ma przedstawić izbie nowy sprawozdawca.

Prokurator Generalny chce uchylenia immunitetu posła Leppera w związku z jego pomówieniami o branie łapówek wobec polityków SLD i Platformy Obywatelskiej. Chodzi także o obraźliwe wypowiedzi Leppera o ministrze spraw zagranicznych Włodzimierzu Cimoszewiczu i jego ojcu. Marszałek Sejmu przewiduje, że głosowanie w sprawie immunitetu Leppera odbędzie się wieczorem. Do uchylenia immunitetu wymagana jest większość 2/3 głosów przy obecności na sali co najmniej 230 posłów. Marek Borowski wyraził nadzieję, że w tej sprawie uda się uzyskać niezbędną większość.

Za uchyleniem immunitetu zamierzają głosować posłowie SLD , UP , PO i prawdopodobnie PSL. Przeciw będzie Samoobrona i Liga Polskich Rodzin. Prawo i Sprawiedliwość prawdopodobnie nie weźmie udziału w głosowaniu.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki