REKLAMA

Borowski: Polska powinna aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów Unii Europejskiej

2003-12-18 08:18
publikacja
2003-12-18 08:18
Marszałek Sejmu Marek Borowski poparł inicjatywę powołania specjalnego konwentu, który miałby wypracować polską wizję zjednoczonej Europy. Gość Pierwszego Progamu Polskiego Radia powiedział, że Polska powinna aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu problemów Unii Europejskiej.

Autorem pomysłu powołania konwentu jest lider PSL Jarosław Kalinowski. W liście otwartym do prezydenta zasugerował on, by na czele tego konwentu stanął Aleksander Kwaśniewski. Zdaniem Marka Borowskiego, Polsce potrzebna jest szersza dyskusja na tematy unijne, szczególnie po wynikach unijnego szczytu w Brukseli. Polskie społeczeństwo powinno przekonać się - według marszałka Sejmu - że Unia Europejska to coś więcej niż tylko spór wokół Tratkatu z Nicei

Odnosząc się do rozpatrywanego przez Sejm projektu dopuszczenia do wyborów do Parlamentu Europejskiego list obywatelskich, marszałek Sejmu powiedział, że SLD po długich debatach zdecydowało sie poprzeć tę ideę. Marszałek Sejmu przyznał jednak, że kwestia ta dzieli sejmowe partie polityczne. Ustawą o ordynacji wyborczej do parlamentu europejskiego posłowie mają zajmować się na dzisiejszych obradach.

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki