REKLAMA

Bombardier Transportation nowym właścicielem Pafawagu

2001-05-10 14:50
publikacja
2001-05-10 14:50

Bombardier Transportation nowym właścicielem Pafawagu

Kanadyjska firma pod koniec ubiegłego roku kupiła od koncernu DaimlerChrysler firmę Adtranz, do której należał wrocławski Pafawag. Dopiero teraz jednak - do kwietnia trwała procedura antytrustowa prowadzona przez Komisję Europejką, która w końcu zgodziła się na połączenbie - mogło dojść do przejęcia zakładów Adtranzu - Bombardiej przejmuje również polskie ośrodki Adtranzu w Katowicach, Łodzi oraz biuro w Warszawie.

Ponieważ po włączeniu Adtranzu Bombardier Transportation zmieni swój kształt, na razie nie wiadomo jeszcze, co czeka zakłady w Polsce. Pafawag został zrestrukturyzowany, jest nadzieja więc, że nie będzie dużych zwolnień pracowników.

Kanadyjski Bombardier Inc. to kolos zatrudniający 79 tys. pracowników w 23 krajach świata. Produkuje lokomotywy, wagony, układy napędowe, kontrolne i sygnalizacyjne dla taboru szynowego. Znany jest również jako liczący się producent samolotów biznesowych oraz dla komunikacji regionalnej. Prowadzi też usługi finansowe i konsultingowe. Całkowity dochód firmy w roku fiskalnym zakończonym 31 stycznia tego roku wyniósł 16,1 mld USD. (wo)

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki