REKLAMA

Bolesna prawda o porodówkach

2015-02-12 04:30
publikacja
2015-02-12 04:30
fot. Wavebreak Media / Thinkstock / Thinkstock

W 64 proc. szpitali kobieta nie może liczyć na znieczulenie podczas porodu. Tak wynika z danych zebranych przez Fundację Rodzić po Ludzku, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. Przemyslaw Graf/APP/REPORTER / EastNews)
Dzieje się tak choć w 2012 r. resort zdrowia obiecał darmowy dostęp do znieczulenia na życzenie dla każdej rodzącej.

Tymczasem dziś spośród 402 szpitali z bazy FRL w 256 kobiety nie mają możliwości, by skorzystać z takiego sposobu uśmierzania bólu.

I jedynie w woj. śląskim przeważają placówki, w których jest to możliwe - na 42 w 24 rodząca ma prawo do znieczulenia.

Jak mówi Daria Omulecka z FRL, nie każda kobieta chce korzystać z takiej formy łagodzenia bólu. Jednak z wypowiedzi rodzących wynika, że sama możliwość poproszenia o znieczulenie daje im poczucie bezpieczeństwa - zaznacza. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~endi
Każda kobieta , której odmówiono znieczulenia winna żądać odszkodowania od NFZ za niepotrzebne cierpienie . Wiecie , że podczas tradycyjnego porodu tzw. siłami natury przecinają kobiecie krocze nożyczkami NA ŻYWCA żeby główka płodu mogła przejść , a szpital uchronił się przed odszkodowaniami w związku ze zbyt Każda kobieta , której odmówiono znieczulenia winna żądać odszkodowania od NFZ za niepotrzebne cierpienie . Wiecie , że podczas tradycyjnego porodu tzw. siłami natury przecinają kobiecie krocze nożyczkami NA ŻYWCA żeby główka płodu mogła przejść , a szpital uchronił się przed odszkodowaniami w związku ze zbyt długim porodem czy powikłaniami u dziecka takimi jak np naderwanie splotu barkowego . Spróbujcie rozciąć sobie na żywca krocze nożyczkami na jakieś 7 cm - wrażenia pewnie będą niezapomniane ...
~kim
Oglądać ważne - dla obecnych i przyszłych klientów banków
https://www.youtube.com/watch?v=rzopanCVkLM
~zacny
"Rodzić po ludzku" czyli jak. Rodzenie w szpitalach i znieczulenia to wymysł XX wieku. Do tej pory kobiety rodziły po domach. Czyli co do tamtego czasu nie rodziły po ludzku ?
~sssd
Po ludzku, tzn. z życzliwym traktowaniem personelu, z zasłużoną prywatnością, bez potrzeby płacenia łapówek lub korzystania ze znajomości by uzyskać znieczulenie lub cesarskie cięcie, z braniem odpowiedzialności a nie zamiataniem pod dywan skutków komplikacji. Po prostu tak samo miło i przyjemnie jak w prywatnej klinice.Po ludzku, tzn. z życzliwym traktowaniem personelu, z zasłużoną prywatnością, bez potrzeby płacenia łapówek lub korzystania ze znajomości by uzyskać znieczulenie lub cesarskie cięcie, z braniem odpowiedzialności a nie zamiataniem pod dywan skutków komplikacji. Po prostu tak samo miło i przyjemnie jak w prywatnej klinice. Potrafimy się szanować w strukturach prywatnych, to i w publicznych moglibyśmy.

Powiązane: Służba zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki